Переключиться на мобильную версию

Ласкаво просимо в "путляндію": Західні ЗМІ про рокіровку Медведєва і Путіна

Після вихідних однією з головних тем західних ЗМІ став з'їзд Единой России, що відбувся 24 вересня, на якому Дмитро Медведєв оголосив про висунення Володимира Путіна на новий президентський термін у 2012 році.
Західні ЗМІ назвали з'їзд Единой России фарсом
Західні ЗМІ назвали з'їзд Единой России фарсом
АР

Іспанська газета El Pais, яку цитує ІноПресса.ru, в редакційній статті називає з'їзд правлячої в РФ партії фарсом: "Повернення Путіна в президентське крісло буде чисто символічним - він ніколи і не випускав з рук реальну владу. Медведєв, який, за рішенням Путіна, очолить уряд після парламентських виборів 4 грудня, весь цей час був не більш ніж приємною і нібито ліберальною особою Росії, яка ніколи не існувала. Оголошення, зроблене наприкінці тижня в Москві, підтверджує те, що Путін доводив протягом усього свого довгого правління: на зміну політичної конкуренції прийшла ретельно зрежисована Кремлем симуляція ".

Видання також зазначає, що "непрезентабельні махінації, розіграні на з'їзді Единой России, посилають однозначний сигнал, що знищує надії на лібералізацію.

El Pais констатує, що Медведєв виявився марним президентом, але чотири роки тому, засудивши "правовий нігілізм" і "вічну корупцію" в Росії, він пробудив надії на зміни, які могли б повести велику країну від авторитарної влади, слабких інститутів і посилення націоналізму. Тепер же повернення Путіна в президенти - це повернення на вихідні позиції.

Відео: Медведєв запропонував Путіну балотуватися в президенти

Оглядач SPIEGEL ONLINE Беньямін Біддер порівнює "горду Росію" з феодальним князівством "на новий лад". "Ласкаво просимо в" путляндію "! Тут президент стає прем'єром, а прем'єр - президентом, і на цьому чудові перетворення не закінчуються. Угода з обміну повноваженнями між Володимиром Путіним та Дмитром Медведєвим - це фарс", - пише журналіст.

Традиція "престолонаслідування" у новій і новітній російській історії сягає корінням у радянське минуле, продовжує Біддер. "Ця практика відбивала бажання еліти зберегти владу і частково відповідає прагненню громадян країни до стабільності". Метаморфози ж сучасного "політичного вічного двигуна" викликають збої в роботі вестибулярного апарату нормальних людей, іронізує оглядач. На з'їзді правлячої партії, зауважує коментатор, тандем просто поставив партію і всю країну перед доконаним фактом, відвівши "142-мільйонному народу роль статиста на виборах".

Журналістка Юлія Йоффе на сторінках Foreign Policy пише про повернення короля. Вона згадує "пророчий жарт" кінця 2007 року: "Росія, 2023. Путін і Медведєв сидять у когось з них на кухні, випивають і базікають про те про се." Слухай, - сказав Путін. - Я знову заплутався. Хто з нас прем'єр-міністр, а хто президент? ". -" Ти зараз, здається, президент ", - відповідає Медведєв. -" Тоді твоя черга йти за пивом ".

"Хоча мало хто насправді думав, що Медведєв владний проводити модернізацію без Путіна, була надія, що його запровадження в Кремлі - це пробна куля: що буде, якщо відпустити повідки. Кулька очевидним чином лопнула, - продовжує Йоффе. - Однак такий поворот залишає більше запитань, ніж відповідей. Що пішло не так? Що Медведєв зробив не так, якщо він всю дорогу діяв зі схвалення Путіна? Чому він буде більш ефективний у ролі прем'єр-міністра, ніж президента? Ні президент, ні прем'єр-міністр - імена до посад підставте, як вам більше подобається - цього в своїх суботніх виступах не пояснили. Можливо, тому, що відповідь очевидна, але в пристойному суспільстві вимовити таке, тим не менше, не можна ".

З точки зору Йоффе, "пояснення міститься в тому жарті кінця 2007 року ... Медведєв, незважаючи на свій змучений, схвильований вигляд на суботньому з'їзді" Единой России ", завжди розумів, що це рішення приймати не йому і, коли Путін прийме рішення, йому нічого не залишиться, як тільки підкоритися. такими були умови угоди, яку він уклав у 2007 році, угоди, яку важко назвати фаустовою: результат був ясний з самого початку ".

У свою чергу редакція британського видання The Observer не здивована наміром Володимира Путіна балотуватися в президенти: "Насправді Путін, брутальний екс-співробітник КДБ, залишивши свій пост після двох термінів у 2008 році, нікуди і не йшов".

"Хоча ніхто не заперечує, що він - або його партія Единая Россия - володіють реальною популярністю, ця підтримка була завойована за рахунок справжньої опозиції і вільних ЗМІ. І та, і інші піддаються нападкам Путіна і його прибічників ... Країна скочується від демократії назад до автократії. І це предмет для серйозного занепокоєння ", - підсумовує найстаріша в світі недільна газета.

The Times акцентує увагу на тому, що Дмитро Медведєв, якого видання називає потьомкінським президентом, зробив політичне самогубство. "У якій ще країні 46-річний діючий чиновник, здоровий, не замішаний в скандалах, з пристойним послужним списком і ясним планом дій на майбутнє відмовиться балотуватися на другий президентський термін, якщо це в принципі можливо?" - дивується оглядач газети Тоні Хелпін. На його думку, "Медведєв виглядав жалюгідно".

Журналіст також зазначає, що повернення Путіна в Кремль ставить перед Заходом дві основні проблеми. По-перше, своє "перезавантаження" Обама будував "на особистих відносинах з Медведєвим, одночасно намагаючись відтіснити Путіна", і тепер йому буде важче обґрунтувати свій курс перед Конгресом. "Крім того, Путін ясно продемонстрував США і Європейському союзу, що він диктатор і його мало турбує підтримка навіть зовнішньої форми демократії, не кажучи вже про її суть ... Він показав, що майбутні президентські вибори - фарс, якому не судилося здобути міжнародну легітимність . В останні місяці Захід, не криючись, кинув виклик правлінню авторитарних лідерів арабського світу. Як же йому доведеться висловитися щодо повернення Путіна? ", задається питанням Хеллін.

За матеріалами: El Pais, SPIEGEL ONLINE, Foreign Policy, The Observer, The Times, переклад ИноПресса.ru

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь