Переключиться на мобильную версию

В Японії "навіки зупинено" АЕС Хамаока

Влада японського міста Макінохара прийняли рішення про "вічну зупинку" АЕС Хамаока.

Місто Макінохара - один з п'яти, розташованих в районі АЕС населених пунктів, без згоди мешканців яких оператор станції не має права відновити її роботу. Постанову про остаточну зупинку станції було винесено на рівні органу місцевого самоврядування вперше в Японії.

Станція раніше була зупинена на вимогу уряду Японії через високий ризик виникнення потужного землетрусу і гігантського цунамі в районі її розташування в префектурі Сідзуока.

"Без твердих гарантій безпеки і спокою, АЕС повинна бути зупинена навіки", - йдеться в резолюції, прийнятій владою Макінохари.

Тим часом компанія-оператор станції Chubu Electric Power розраховує на те, що АЕС буде знову запущена через два-три роки, коли буде побудована стіна висотою 18 метрів проти цунамі.

Формально уряд не має права втручатися у справи приватного бізнесу і те, що Chubu Electric Power пішла назустріч вимогам уряду, викликане винятковою обстановкою, що склалася після аварії на АЕС Фукусіма-1.

Нагадаємо, 11 березня на північному сході Японії стався землетрус магнітудою 9,0, що викликав цунамі заввишки більше десяти метрів. В результаті удару стихії загинули близько 16 тисяч осіб.

Після землетрусу через відмову системи охолодження на АЕС Фукусіма-1 відбулися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше відзначалися вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.

Через декілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрів зони навколо АЕС, а також ввела заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів. 12 квітня влада Японії оголосила про підвищення рівня небезпеки на Фукусіма-1 до максимального, рівного чорнобильському.

У серпні уряд Японії прийняв рішення залишити низку районів поблизу аварійної АЕС Фукусіма-1 закритими для людей і після повної ліквідації наслідків аварії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь