Переключиться на мобильную версию

Іран направить військові кораблі до морських кордонів США

Іранські власті збираються забезпечити військову присутність поблизу морських кордонів США.
Іран направить військові кораблі до морських кордонів США
Іран направить військові кораблі до морських кордонів США
АР

Про це повідомляє сьогодні іранське інформаційне агентство ІРНА з посиланням на командувача ВМС Армії Ісламської Республіки Ірану контр-адмірала Хабіболлу Сайарі.

Раніше на минулому тижні Сайарі заявив, що присутність збройних сил Заходу в Персидській затоці лише сприяє виникненню нестабільності у регіоні. За його словами, країни регіону можуть самі забезпечити безпеку Персидської затоки, а "присутність чужоземців лише провокує нестабільність".

"Так само, як світовий гегемон знаходиться поряд з нашими морськими кордонами, ми (Іран) за допомогою вірних солдатів військово-морських сил Ісламської Республіки Ірану забезпечимо потужну присутність поряд з морськими кордонами США", - наводить агентство слова Сайарі.

За його словами, ІРІ не обмежується можливістю базування своїх кораблів лише у Персидській затоці, а планує посилювати свою присутність у міжнародних водах.

"Наявність сил ВМС Ірану в Аденській затоці і Червоному морі є приводом для гордості іранського народу і інших мусульманських країн у регіоні. Наша присутність не обмежується вказаними районами, тому ми повинні підсилити свій вплив в усіх вільних (міжнародних) водах", - зазначив контр-адмірал.

Між США і Іраном офіційних дипломатичних відносин не існує вже більше 30 років після того, як у Тегерані в 1980 році було захоплено американське посольство і взяті заручники. Інтереси Вашингтона в Ісламській республіці наразі представляє посольство Швейцарії.

На сьогоднішній день у Персидській затоці сконцентрована величезна кількість кораблів, як цивільного, так і військового призначення. Присутність ВМС США у цьому регіоні носить постійний характер. Зокрема, США на територіях країн Персидської затоки організували авіабази постійної дислокації. Окрім цього, у водах Індійського океану і Персидської затоки несе постійне бойове чергування так званий П’ятий флот, який базується на території Бахрейну і забезпечує охорону головних нафтових комунікацій.

У Персидській затоці розташована Ормузька затока – головний і єдиний морський шлях, що дозволяє експортувати газ і нафту в інші країни, зокрема к США. Він сполучає затоку Омана на південному сході з Персидською затокою на південному заході. Північне узбережжя контролюється Ісламською Республікою, а південне - ОАЕ і Оманом, союзниками США.

Нагадаємо, минулого тижня президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад з трибуни Генеральної асамблеї ООН піддав США жорсткій критиці. Під час виступу американська делегація залишила зал.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь