Переключиться на мобильную версию

Місії ЄС і НАТО поклали відповідальність за заворушення в Косово на сербів

Військова місія НАТО в Косово (KFOR) та місія Євросоюзу (EULEX) покладають відповідальність за заворушення, що відбулися у вівторок, 27 вересня, на півночі краю, на місцевих сербів.
Влада Сербії засудила застосування сили проти сербів
Влада Сербії засудила застосування сили проти сербів
АР

Як заявив прес-секретар KFOR Ральф Адамец, загострення ситуації викликала група сербів, яка прийшла до військового посту в районі контрольно-пропускного пункту Ярине.

"У ході інциденту відбулася спроба відняти зброю у військовослужбовця. Після усного попередження солдат вистрілив і поранив його при спробі вкрасти зброю", - сказав Адамец.

Після цього, за його словами, в солдатів стали кидати саморобну вибухівку. Адамец не уточнив інформацію про зброю, яку застосували військові. Раніше повідомлялося, що солдати застосували для розгону натовпу сльозоточивий газ і гумові кулі.

У свою чергу, представник EULEX Ніколас Хотон заявив, що стосовно підбурювачів насилля буде проведено розслідування, і закликав косовських сербів прибрати барикади на півночі краю.

Усього в результаті зіткнень поранення отримали четверо бійців  KFOR і більш ніж десяток сербів. У цивільних осіб зафіксовані в основному легкі пошкодження; шестеро людей постраждали від бойових або гумових куль. При цьому керівник госпіталю в місті Косовська Митровиця Мілан Якович повідомив журналістам, що люди отримали поранення від бойових, а не травматичних патронів.

Президент Сербії Борис Тадич категорично засудив застосування сили проти косовських сербів. Віце-прем'єр сербського уряду і глава МВС Івіца Дачич назвав подію "великою ганьбою" для міжнародного співтовариства і закликав KFOR пояснити, за чиїм наказом застосовувалася зброя.

Сутички між косовськими сербами та військовими міжнародної місії відбулися після спроби бійців KFOR розібрати сербську барикаду на об'їзній дорозі в районі контрольно-пропускного пункту Ярине. Серби поставили в районі КПП кілька барикад, у тому числі на головній дорозі, що веде з півночі Косова в центральну Сербію, а також на об'їзній дорозі.

Нагадаємо, наприкінці липня косовський уряд спробував встановити в односторонньому порядку контроль над КПП Ярине і Брняк на адміністративному кордоні з Сербією, що викликало масові протести місцевих сербів. У результаті зіткнень десятки людей було поранено.

Командуванню міжнародних сил KFOR у краї Косово довелося запросити підкріплення у зв'язку із загостренням ситуації в регіоні.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь