Переключиться на мобильную версию

Німецькі ЗМІ пояснили, чому Путін дозволив звільнити свого найкращого міністра

Німецька преса назвала відставку міністра фінансів Росії Олексія Кудріна публічною прочуханкою за непослух і роз'яснила мотиви дій Володимира Путіна, який пожертвував міністром, якого називали найкращим у його уряді.
ЗМІ: Путін не хотів бути ще більш безцеремонним щодо Медведєва
ЗМІ: Путін не хотів бути ще більш безцеремонним щодо Медведєва
АР

Як пише онлайн-видання газети Die Welt, приводом для звільнення послужило порушення внутрішньої дисципліни. Кудрін заявив у Вашингтоні, що не працюватиме в уряді, який у майбутньому очолить Дмитро Медведєв. Російський президент образився, оскільки вважав подібні заяви неприпустимими.

Пізніше у конфлікт втрутився Володимир Путін, який під час телефонної розмови із Кудріним повідомив, що міністру настав час піти. Die Welt пише, що Путін пожертвував своїм найкращим міністром, бо не хотів бути ще більш безцеремонним щодо Медведєва. Він попередив усіх міністрів, щоб ті не заперечували майбутньому голові уряду, а всі питання вирішували безпосередньо з ним.

Видання зазначає, що Кудріна зараховували до кола найближчих радників Володимира Путіна, хоча він і дозволяв собі критику на адресу російського керівництва. Так, на початку року Кудрін заявив, що відсутність політичної конкуренції у країні перешкоджає економічному зростанню, а контроль з боку держави гальмує розвиток бізнесу.

Але все-таки опозиціонером або дисидентом Кудрін не був. Die Welt пише, що він - розумний чиновник, який абсолютно точно знає, що можна сказати, а що не можна. Наприклад, свого часу він підтримав арешт Михайла Ходорковського, якого Путін переслідує з особистих мотивів.

Тим часом, Frankfurter Allgemeine звертає увагу на те, як була зрежисована публічна прочуханка Кудріна. Дмитро Медведєв виглядав дуже ображеним і надто рішучим і явно хотів продемонструвати своє вміння приймати рішення в якості глави держави. Саме засідання комісії з модернізації російської економіки проходило за закритими дверима. Але Медведєв не хотів позбавляти росіян такого видовища, тому сцену публічної страти міністра фінансів, зняту на відео відразу після відставки Кудріна розмістили на сайті Кремля.

Frankfurter Allgemeine зазначає, що в Росії багато хто визнав заяву Кудріна спробою продемонструвати громадськості, що Медведєв - "кульгава качка". Екс-міністр і раніше дозволяв собі відкрито критикувати економічний курс уряду. Проте Путіну нелегко далася його відставка - йому довелося пожертвувати міністром, який колись, по суті, проклав йому дорогу у Кремль. Проводячи розумну фінансову політику, Олексій Кудрін допоміг Путіну набрати очки в очах світової громадськості, коли той обіймав пост президента.

Медведєв та Путін дозволяли Кудріну залишатися на посаді міністра фінансів, незважаючи на його критику. Вони знали, що Кудрін є гарантом того, що іноземний капітал не так швидко витече із країни, як це відбувалося раніше. Але цього разу, як зазначає видання, Кудрін переступив межі дозволеного. Ображати президента в Росії має право тільки одна людина - Путін.

Міністри, які можуть вдарити кулаком по столу без дозволу, не вписуються в концепцію майбутнього президента Росії, підкреслює Frankfurter Allgemeine.

Нагадаємо, що 26 вересня президент РФ Дмитро Медведєв запропонував Олексію Кудріну протягом дня подати у відставку, якщо він не згоден із главою держави. Кудрін заявив, що перед ухваленням рішення про відставку, якого зажадав Медведєв, порадиться із прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним.

Після цього міністр був відправлений у відставку.

За матеріалами: Російська служба Deutsche Welle

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь