Переключиться на мобильную версию

Французький суд відмовився екстрадувати обвинувачену в геноциді вдову екс-президента Руанди

Апеляційний суд Парижа в середу відхилив позов Руанди, що вимагала екстрадиції на батьківщину Агати Хабіярімани, обвинуваченої у плануванні геноциду 1994 року вдови колишнього президента цієї країни Жювеналя Хабіярімани.
Вдова екс-президента Руанди, обвинувачена в геноциді, поки залишиться у Франції
Вдова екс-президента Руанди, обвинувачена в геноциді, поки залишиться у Франції
АР

"Я сприйняла цю новину з полегшенням, я завжди вірила у французьку юстицію", - заявила Хабіярімана після прийняття судом рішення на її користь.

Агата Хабіярімана була арештована в березні 2010 року у Франції на підставі міжнародного ордера, виданого владою Руанди, яка звинувачує її в "геноциді" і "злочинах проти людяності".

Хабіярімана мешкала у Франції з 1998 року. За чотири роки до цього вона була вивезена французькими військовими з охопленої громадянською війною країни. Про неї часто говорили як про члена передбачуваної групи "акадзу" - основних організаторів геноциду народності тутсі, відзначає AFP.

Французька влада посилається на нездатність руандійської юстиції "забезпечити проведення справедливого процесу", і допускала екстрадицію звинувачених тільки в місто Аруша в Танзанії, де засідає Міжнародний трибунал по Руанді.

6 квітня 1994 літак чоловіка Агати, президента Хабіярімани, як вважають французькі слідчі, був збитий бійцями Патріотичного фронту Руанди. У відповідь на це тимчасовий уряд Руанди спровокував кампанію геноциду, за 100 днів якого представники народності хуту, що перебуваєв цій країні у більшості, вбили близько 800 тисяч представників іншої народності - тутсі, а також тих представників хуту, які дотримувалися поміркованих політичних поглядів.

Нагадаємо, в червні Міжнародний трибунал по Руанді засудив до довічного ув'язнення руандійського екс-міністра у справах жінок Полін Ньїрамасухуко. Вона була визнана винною в геноциді та низці інших тяжких злочинів. Це перша жінка, засуджена міжнародним правосуддям за геноцид.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь