Переключиться на мобильную версию

Обама назвав умову, за якої США відновлять відносини з Кубою

Барак Обама сподівається, що на Кубі протягом п'яти років відбудуться зміни, які призведуть до подальшої демократизації країни.
Обама: Якщо ми побачимо позитивні зрушення, ми відреагуємо на них також позитивно
Обама: Якщо ми побачимо позитивні зрушення, ми відреагуємо на них також позитивно
АР

"Я не знаю, що трапиться наступного року, але ми готові спостерігати за тим, що відбувається на Кубі. Якщо ми побачимо позитивні зрушення, ми відреагуємо на них також позитивно. Сподіваюся, що протягом наступних п'яти років Куба подивиться на світ і скаже : "Нам потрібно наздоганяти історію", - сказав Обама у вівторок в інтерв'ю іспаномовним ЗМІ.

За його словами, США і зараз залишаються відкритими до діалогу з Кубою, але говорити про зняття ембарго будуть тільки тоді, коли кубинський уряд "надасть свободу" громадянам.

Раніше чинна адміністрація США заявляла про бажання поліпшити зв'язки з Кубою і навіть пішла на лібералізацію частини законодавства.

Обама неодноразово говорив про бажання зняти торгове ембарго з Куби і полегшити міграційний режим, проте неодмінною умовою для цього він висував зміну курсу кубинського уряду в сторону "демократизації" і "поваги основних прав людини".

"Звичайно, якщо ми побачимо, що політичні в'язні будуть звільнені, а люди отримають можливість висловлювати власну думку і звертатися до уряду, - це буде значний крок. І ми б без сумнівів переглянули наше ставлення до Куби, якби побачили такі кроки ... Я як президент завжди готовий змінити політику щодо Куби", - наголосив Обама.

Уже більш як 40 років США підтримують режим санкцій стосовно Куби. Сполучені Штати ввели санкції в 1961 році після провалу операції щодо скидання уряду Фіделя Кастро.

У 1996 році конгрес США на додаток до ембарго прийняв закон Хелмса-Бертона про санкції проти іноземних компаній, що торгують з Кубою. З 1 серпня 2009 року США з ініціативи Обами призупинили на півроку дію закону Хелмса-Бертона.

Фактично ця ініціатива була відповіддю на резолюцію Генеральної асамблеї ООН від 28 жовтня 2008 року з вимогою про скасування обмежень щодо Куби. Президент США підписує указ про призупинення дії цього закону кожні півроку.

Раніше США оголосили про скасування введених адміністрацією Буша обмежень на поїздки на острів Свободи і на грошові перекази на Кубу для проживаючих у США кубинців і тих, у кого залишилися родичі на Кубі.

Світова спільнота вважає американське ембарго незаконним, зокрема, тому що США в даному випадку намагаються застосовувати свої внутрішні закони щодо третіх країн, що мають торгові, економічні і фінансові зв'язки.

Генасамблея ООН приймає резолюції з вимогою скасувати односторонні американські санкції проти Куби з 1992 року. У документах ООН наголошується, що санкції суперечать статуту організації, порушують норми міжнародного права і міжнародних торгових зв'язків, тягнуть підрив кубинської економіки, порушують права кубинців, зокрема, на реалізацію програм у сферах охорони здоров'я, продовольства, культури.

Гавана розглядає американське ембарго як акт геноциду кубинського народу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь