Переключиться на мобильную версию

Парламент Киргизстану висунув президента Казахстану на Нобелівську премію миру

Парламент Киргизстану сьогодні висунув президента сусіднього Казахстану Нурсултана Назарбаєва на Нобелівську премію миру.
Сусіди бачать у Назарбаєві Нобелівського лауреата
Сусіди бачать у Назарбаєві Нобелівського лауреата
AP

Спікер Ахматбек Кельдибеков аргументував вибір тим, що лідер Казахстану з радянських років закрив полігон для ядерних випробувань у Семипалатинську.

"Пропоную розглянути питання про висунення кандидатури Назарбаєва на присудження премії миру в 2012 році, за світове лідерство у процесі ядерного роззброєння", - сказав спікер, якого підтримала більшість депутатів. Кельдибеков сказав, що направить звернення до Норвегії, де засідає Нобелівський комітет.

Опозиціонер: Само собою зрозуміло, це лестощі. Нобелівський комітет наше звернення навіть розглядати не буде, це несерйозно


Депутат від опозиційної парламентської партії Ар-Намис (Гідність) Канибек Іманалієв назвав поведінку колег улесливою.

"Само собою зрозуміло, це лестощі. Нобелівський комітет наше звернення навіть розглядати не буде, це несерйозно", - сказав Іманалієв агентству Reuters після засідання.

Багатий нафтою і металами Казахстан - найбільша економіка в Центральній Азії.

Киргизький політолог Марс Сарієв пояснив порив парламенту прагненням місцевих політиків "закріпити відносини, що склалися з Москвою й Астаною" напередодні дострокових президентських виборів у жовтні.

Нагадаємо, в лютому парламент Киргизії назвав ім'ям Путіна високогірний пік на Тянь-Шані.

Росія торік відмовилася брати участь у врученні Нобелівської премії миру, присудженої ув'язненому китайському дисиденту Лю Сяобо.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь