Переключиться на мобильную версию

Медведєв назвав причину, через яку він вирішив не йти на другий термін

Президент РФ Дмитро Медведєв пояснив своє рішення не балотуватися на другий термін тим, що прем'єр-міністр Володимир Путін - найавторитетніший політик країни, і його рейтинг "трохи вищий".

Про це він заявив в інтерв'ю трьом федеральним телеканалам, фрагмент якого був показаний сьогодні вранці, а повна версія вийде на Первом канале, России 1 і НТВ о 20:30 за московським часом.

"Так, мені, звичайно, приємно усвідомлювати, що до чинного президента зберігається досить високий ступінь довіри, він володіє пристойним для нинішньої ситуації виборчим рейтингом. Але, з іншого боку, я звертаю увагу на те, що прем'єр-міністр Путін, безумовно, зараз найавторитетніший політик у нашій країні, і його рейтинг трохи вищий ", - сказав Медведєв.

"Чомусь про це ніхто не говорить. Але насправді це практичні, але дуже важливі речі, які повинен брати до уваги будь-який політик, якщо він хоче приносити користь своїй країні, а не штовхатися ліктями", - зазначив глава держави.

Медведєв пояснив, чому не варто шукати протиріч між його неодноразовими заявами про те, що він не виключає для себе участі в президентських виборах, і суботнім виступом на з'їзді Единой России, де він дав зрозуміти, що домовленості про структуру влади насправді існували спочатку.

"Так, у нас дійсно досить давно були уявлення про те, а як сконфігурувати владу, якщо люди будуть нам довіряти, в 2011 і в 2012 роках. Це правда, і ми про це сказали на з'їзді. Але з іншого боку, життя могло внести абсолютно особливі, парадоксальні корективи. А якби змінилися виборчі переваги у людей з якихось причин? Я повинен це враховувати ", - сказав президент РФ.

"Ми з Володимиром Володимировичем Путіним обіймаємо дві найвищі позиції: президента і прем'єр-міністра, і ми в принципі зобов'язані підстраховувати один одного, бо ми звичайні люди. Тому коли я говорив про те, що я цього не виключаю, я, звичайно, нікого не обманював, життя могло обернутися найнесподіванішим чином, проте домовленості у нас уже були ", - додав Медведєв.

Він наголосив, що вважає себе і Путіна частинами єдиної політичної сили з близькими позиціями з всіх стратегічних питань розвитку країни.

"Тоді поставимо собі наступне запитання. Ставлячись до однієї і тієї ж політичної сили, маючи дуже близькі переконання, при тому, що, звичайно, ми - різні люди, у нас є, можливо, свій набір звичок, проте ми маємо дуже близькі позиції з більшості стратегічних питань, та, по суті, з усіх стратегічних питань розвитку країни, і з тактичних теж. Так от, перебуваючи на таких позиціях, ми що - повинні конкурувати? Ми повинні сваритися, лаятися? " - сказав Медведєв.

"Я читав різного роду політологічні викладки:" Ну як же це так, от вони замість того, щоб вийти на політичне поле і сказати: ми будемо сперечатися до кінця, ось ми влаштуємо змагання! .. "Але, перепрошую, так у жодній країні не чинять. Люди, що представляють одну і ту ж політичну силу, вибирають, яким чином і хто повинен куди піти ", - додав він.

Як приклад зарубіжних підходів Медведєв навів президента США Барака Обаму і держсекретаря Гілларі Клінтон, які, будучи членам Демократичної партії, не стали конкурувати один з одним на загальних виборах 2008 року.

"Ну, ось можемо собі уявити таку ситуацію, що, наприклад, Барак Обама почав би конкурувати з Гілларі Клінтон? А я нагадаю, що вони обидва були у відборі на посаду президента. Ну, неможливо собі уявити! Вони обидва з демократичної партії, і вони приймали рішення, виходячи з того, хто здатний принести кращий результат. От і ми таке рішення прийняли ", - сказав він.

В інтерв'ю Медведєв також зазначив, що ніякої визначеності на майбутніх президентських виборах у Росії немає.

Нагадаємо, 24 вересня на з'їзді Единой России Медведєв запропонував Путіну балотуватися в президенти в 2012 році, заявивши, що сам піде працювати в уряд.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь