Переключиться на мобильную версию

У КНДР скоротили число злочинів, які караються стратою

Північна Корея пом'якшила кримінальний кодекс, скоротивши число злочинів, що караються стратою із 33 до п'яти.
Пан Гі Мун закликав владу КНДР утриматися від страт
Пан Гі Мун закликав владу КНДР утриматися від страт
АР

Про це йдеться у доповіді генсека ООН Пан Гі Муна про ситуацію із правами людини в КНДР.

"Вітаючи цей крок, я знову висловлюю стурбованість тим, що із цих п'яти злочинів чотири за суттю своєю є політичними (статті 44, 45, 47 і 52 Кримінального кодексу) і трактуються так широко, що залишають свободу для суб'єктивного і довільного застосування смертної кари" , - вказує Пан Гі Мун.

Стратою у КНДР як і раніше карається змова проти державної влади, державна зрада, тероризм, зрада і навмисне вбивство за обтяжуючих обставин.

Пан Гі Мун також зазначив відсутність роз'яснень з боку КНДР деталей усіх злочинів, щодо яких застосовується смертна кара, а також  інформації про те, як держава дотримується міжнародних стандартів.

Генсек закликав північнокорейський уряд продовжити розгляд питання про смертну кару у плані її скасування і з цього моменту утримуватися від страт.

Він також підкреслив важливість поваги права людей на свободу думки, совісті і релігії, права на свободу зборів, і права на свободу думок. Крім того, Пан Гі Мун рекомендував північнокорейській владі "поліпшити умови у в'язницях і центрах утримання під вартою, звільнити політичних ув'язнених, ввести мораторій на смертну кару і негайно покласти край публічним стратам".

Нагадаємо, що у квітні у КНДР за звинуваченнями у шпигунстві та шкідництві були страчені колишній міністр шляхів сполучення країни Кім Ен Сам та екс-міністр фінансів Мун Іль Бон.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь