Переключиться на мобильную версию

Сербська влада заборонила проводити гей-парад у Белграді

МВС Сербії заборонило проводити гей-парад і різні акції протесту проти нього, заявлені на 2 жовтня.
Сербська влада заборонила проводити гей-парад у Белграді
Сербська влада заборонила проводити гей-парад у Белграді
АР

МВС прийняло рішення відповідно до національного закону про зібрання громадян і після консультацій зі всіма державними органами.

Рада з національної безпеки Сербії також провела нараду, за підсумками якої було зроблено висновок, що заплановані на неділю виступи несуть особливі загрози безпеці.

За даними спецслужб, в день мітингу і ходи прибічників сексуальних меншин екстремістські угруповання мали намір влаштувати безлади у різних частинах Белграда. Планувалися напади на штаби партій-членів правлячої коаліції і на офіси іноземних компаній, підпали автомобілів на міських парковках.

Раніше поліція зверталася до організаторів гей-параду з проханням відмінити захід, але пропозиція була категорично знехтувана.

У попередні дні проти проведення гей-параду через невиправдано високі ризики власної і суспільної безпеки виступили профспілки поліції, а також глава МВС Сербії Івіца Дачич, мер Белграда Драган Джилас, багаточисельні політичні партії патріотичного толку. В п’ятницю з проханням не проводити ходу звернувся глава Сербської православної церкви патріарх Іріней.

Минулого року під час проведення гей-параду у Белграді більше за інших постраждали поліцейські, які охороняли цю акцію. Вони піддалися нападу кількох тисяч противників ходи. Поранення тоді отримало близько 150 поліцейських. Місту завдали матеріального збитку на 1,5 мільйона євро.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь