Переключиться на мобильную версию

Лукашенко: ЄС намагався нагнути наших друзів – нічого не вийшло

Президент Білорусі Олександр Лукашенко висловив вдячність Грузії, Азербайджану, Вірменії, Україні і Молдові за підтримку його країни на саміті Східного партнерства у Варшаві.
Лукашенко: ЄС намагався нагнути наших друзів
Лукашенко: ЄС намагався нагнути наших друзів
АР

"Я хочу публічно подякувати моїм друзям, колегам по "Східному партнерству", які не поставили свої підписи під резолюцією проти Білорусі і більше того, активно виступили на підтримку Білорусі", - сказав у п’ятницю, 30 вересня, Лукашенко.

Він також висловив вдячність Балтійським країнам, Болгарії і іншим державам, які "в душі і відкрито підтримують Білорусь".

Лукашенко нагадав, що Білорусь запросили на саміт ЄС - Східне партнерство на рівні міністра закордонних справ. Було прийнято рішення, що країну представлятиме посол Білорусі у Польщі.

"Вони на це не чекали, думали, що ми стукатимемося головою у двері і про щось проситимемо. Вони ще раз спробували принизити нас, і ми взагалі відмовилися від участі у саміті", - розповів білоруський лідер.

За його словами, Європейський союз намагається формувати заяву від імені інших глав держав по Східному партнерству і змусити підписатися президентів під нею.

"Природно, ні Україна, ні Молдавія, ні Вірменія, ні Азербайджан, ні Грузія не підписуються. Тоді вночі ЄС виламує нашим партнерам руки, аби ухвалити резолюцію", - сказав Лукашенко.

За його словами, глави держав не підписалися. Особливу вдячність Лукашенко висловив президентам Грузії і Азербайджану, які були найактивнішими з тих, хто підтримав Білорусь у Європі. "Думаю, багато хто задумався і зрозумів у Європі, що до Білорусі так ставитися не можна", - сказав Лукашенко.

"Двадцять сім держав ЄС намагалися нагнути наших друзів – п’ять республік, нічого не вийшло", - зазначив білоруський президент.

Стосуючись перспектив участі Білорусі у Східному партнерстві, Лукашенко зазначив: "Буде партнерство - братимемо участь, не буде, а поки що його і немає, лише моралі. Ми ще подивимось, що робити з цим партнерством". Він додав, що має намір порадитися з главами держав по Східному партнерству: "Я орієнтуватимуся на тих глав держав, які підтримали нас, прислухатимуся до них".

Раніше повідомлялося, що Євросоюз виступив з вимогою негайно звільнити політичних в’язнів у Білорусі. При цьому канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила за додаткові санкції проти білоруського керівництва. У свою чергу президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що ізоляція Білорусі - велика помилка.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь