Переключиться на мобильную версию

Уряд РФ зобов’язав пасажирських перевізників користуватися ГЛОНАСС

Уряд РФ з 1 січня 2012 року зобов’язав компанії, що здійснюють пасажирські перевезення, встановлювати на транспортних засобах систему ГЛОНАСС, наявність якої стане обов’язковою умовою для видачі ліцензії.
Уряд РФ зобов’язав пасажирських перевізників користуватися ГЛОНАСС
Уряд РФ зобов’язав пасажирських перевізників користуватися ГЛОНАСС
АР

Нове правило стосується ліцензування перевезень пасажирів автомобільним транспортом, обладнаним для перевезень більше 8 осіб компаніями або індивідуальними підприємцями, - за винятком випадку, якщо перевезення здійснюється для забезпечення власних потреб.

З 1 липня 2012 року відсутність ГЛОНАСС вважатиметься грубим порушенням ліцензійних вимог.

Передбачається, що оснащення транспортних засобів апаратурою супутникової навігації ГЛОНАСС або ГЛОНАСС/gps допоможе зробити перевезення безпечнішими, а також відстежувати маршрути, за якими пересувається транспорт, - зокрема, для боротьби з відставанням від розкладу.

Мінтранс РФ раніше розробив порядок оснащення транспортних засобів, що знаходяться в експлуатації, системою ГЛОНАСС або ГЛОНАСС/gps, дотримання правил установки і функціонування устаткування контролюватиметься автоматизованим центром контролю і нагляду (АЦКН) Ространснагляду.

У якості аргументів на користь встановлення даного устаткування в проекті наказу Мінтрансу були названі цілі "підвищення ефективності управління рухом ТЗ, захисту життя і здоров’я громадян, захисту майна фізичних і юридичних осіб, захисту державного або муніципального майна, охорони довкілля".

Власті РФ планують оснастити ГЛОНАСС не лише "земні" транспортні засоби - так, раніше Мінтранс опублікував проект наказу, що передбачає до 2018 року встановлення апаратури супутникової навігації на всіх повітряних судах цивільної авіації.

Нагадаємо, російська глобальна навігаційна супутникова система ГЛОНАСС - аналог американської GPS - була прийнята в експлуатацію в 1993 році. ГЛОНАСС призначена для визначення за допомогою портативних ношених або вбудованих супутникових приладів-навігаторів місцярозташування і швидкості руху морських, повітряних і сухопутних об’єктів, у тому числі і людей, з точністю до одного метра.

Як повідомлялося, в квітні найбільший російський стільниковий оператор МТС розпочав продаж першого смартфону з підтримкою системи ГЛОНАСС.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь