Карзай відмовляється від мирних переговорів з талібами

Карзай відмовляється від мирних переговорів з талібами

Він сказав,що вбивство колишнього президента країни Бурхануддіна Раббані показало, щозабезпечити мирну обстановку в Афганістані скоріше можна шляхом переговорів зПакистаном.

Раббанінамагався вести переговори про мир з рухом Талібан, але під час зустрічі зпредставником талібів, який приніс з собою бомбу, імовірно, сховавши її втюрбані.

Карзайзаявив перед групою релігійних лідерів, що серед талібів немає потенційнихпартнерів для діалогу. Він також додав, що поки не вдається з'ясувати місцерозташування лідера руху - Мухаммеда Омара.

"Ми неможемо знайти Раду руху Талібан. Де ж вона?" - додав Карзай.

"Посланецьприйшов під виглядом члена Ради руху Талібан і вбив, а вони [Рада руху] нізаперечують, ні підтверджують цю інформацію. Тому ми не можемо вести переговорині з ким, крім Пакистану", - сказав Президет Афганістану.

Групарелігійних лідерів похвалила зусилля Раббані зі встановлення миру в країні ізасудила його вбивство найрішучішим чином.

Карзай маєнамір вести переговори з Пакистаном, незважаючи на те, що в четвер слідство усправі про вбивство Бурхануддіна Раббані встановило, що до злочину можуть бутипричетні якісь "відомі особи" з пакистанського міста Кветта.

ПрезидентАфганістану пообіцяв відправити туди спеціальну слідчу групу протягом двохднів.

У випадку,якщо Ісламабад відмовиться співпрацювати у розкритті вбивства Раббані, Карзайпообіцяв звернутися в ООН.

У свою чергуСША підозрюють Пакистан у зв'язках з передбачуваними терористами. Минулоготижня Вашингтон звинуватив розвідку Пакистану в підтримці угрупування ісламізмуХаккані при здійсненні теракту в Кабулі.

Міністрзакордонних справ Пакистану у відповідь заявив, що США можуть втратити Пакистаняк союзника, якщо продовжать звинувачувати Ісламабад.

 Увечері вп'ятницю президент Барак Обама знову закликав Пакистан вжити заходів протиугрупування.

"Мояпозиція така, що якщо існує активна взаємодія з Хаккані з боку пакистанців абовони [Пакистан] лише дозволяють їм [членам Хаккані] безкарно здійснювати своюдіяльність у деяких прикордонних регіонах, їм [Пакистану] доведеться вирішуватицю проблему", - заявив Обама.

Пакистандовгий час заперечував, що надає підтримку ісламістському угрупованню Хаккані,але кореспондент Бі-бі-сі стверджує, що десятиліттями в країні цілі зовнішньоїполітики досягаються шляхом альянсу з бойовиками.

ХочаІсламабад заперечує, що в угруповання є притулок на території Пакистану,колишній радник з національної безпеки країни розповів Бі-бі-сі, що угрупованнявело свою діяльність на території Північного Вазірістану.

Махмуд АліДурані назвав цю територію "лігвом", додавши, що там діє не тількиХаккані, а й інші терористичні угрупування.

Він заявив,що армія розподілена по території країни, тому не може взяти угруповання підконтроль.

КореспондентБі-бі-сі Орла Гуеріні повідомляє, що у приватній бесіді представники владивизнали той факт, що Пакистан не ставить собі за мету знищення угрупованняХаккані, оскільки її бойовики не вбивають і не калічать жителів країни.

Влада СШАзаявила, що вона близька до прийняття рішення, чи варто оголошувати Хаккані іноземноютерористичною організацією.

 Міністерство фінансів країни оголосило в четвер провведення нових санкцій стосовно п'яти приватних осіб, які підозрюються взв'язку "з  найнебезпечнішою терористичною організацією, що діє натериторії Афганістану і Пакистану.
Не пропусти другие интересные статьи, подпишись:
Мы в социальных сетях
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK