Переключиться на мобильную версию

В Афганістані спіймано організатора гучних нападів бойовиків на Кабул

В Афганістані спіймано одного з керівників збройного угрупування Хаккані Хаджі Малі Хан.
У вбивстві колишнього президента Афганістану звинувачують саме угрупування Хаккані
У вбивстві колишнього президента Афганістану звинувачують саме угрупування Хаккані
АР

Про це повідомило командування міжнародних коаліційних сил (ISAF). За інформацією командування контингенту НАТО і афганської армії, Хаджі Малі Хан був захоплений під час бойової операції в районі Джані Хель, провінції Пактія. Він був озброєний, однак не чинив опору.

Хаджі Малі Хан є одним з вищих командирів угрупування Хаккані. Він також був посередником між Хаккані і Бейтуллою Мехсуд, колишнім керівником пакистанських талібів, який був убитий внаслідок імовірного авіаудару американського безпілотника в 2009 році.

У вбивстві колишнього президента Афганістану Бурхануддіна Раббані, який очолював комісію з примирення, звинувачують саме угрупування Хаккані. Минулого тижня йде з поста глави Об'єднаного комітету начальників штабів США адмірал Майк Маллен безпосередньо звинуватив розвідувальні органи Пакистану в підтримці екстремістського угрупування Хаккані, яка організувала недавні напади на посольство США і штаб сил НАТО в Кабулі, що забрали життя 25 людей.

"Угрупування Хаккані виступає як справжня філія Міжвідомчого розвідувального агентства Пакистану, - сказав адмірал Майк Маллен на слуханнях в сенаті США. - За його підтримки бойовики Хаккані спланували і здійснили вибух замінованої автомашини в Кабулі 11 вересня, а також напад на наше посольство". Пакистанська влада категорично заперечує існування будь-яких зв'язків з угрупуваннями бойовиків.

Як повідомлялося раніше, президент Афганістану Хамід Карзай заявив, що уряд країни більше не буде вести мирні переговори з рухом Талібан. Він сказав, що вбивство колишнього президента країни Бурхануддіна Раббані показало, що забезпечити мирну обстановку в Афганістані швидше можна шляхом переговорів з Пакистаном. Карзай також додав, що серед талібів немає потенційних партнерів для діалогу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь