Переключиться на мобильную версию

США заблокували допомогу Палестині у відповідь на спробу вступити в ООН

Конгрес США заблокував надання Палестинській національній адміністрації (ПНА) пакету допомоги в обсязі 200 мільйонів доларів у відповідь на подання автономією заявки на вступ в ООН, повідомляє в суботу агентство Франс Прес з посиланням на джерело в конгре.

Допомогу буде заблоковано "доти, доки це питання не буде вирішено", підтвердили в британській газеті Independent повідомлення, що з'явилися раніше.

Таке рішення "йде врозріз з намірами адміністрації Обами і відображає невдоволення конгресу діями Махмуда Аббаса (глави ПНА)", пише Independent.

Низка конгресменів раніше навіть заявили, що США повинні перестати фінансувати ООН після подачі заявки Палестини, відзначає Франс Прес.

Минулого тижня мережа палестинських неурядових організацій (НУО) відмовилися приймати фінансування з боку Американського агентства міжнародного розвитку USAID, що приймає, на їхню думку, "несправедливі стандарти".

Заявка Палестини була передана до Ради Безпеки 23 вересня на 66-й сесії ГА ООН генеральним секретарем всесвітньої організації Пан Гі Муном від голови Палестинської національної адміністрації Махмуда Аббаса.

Рада Безпеки ООН розглянула у п'ятницю намір Палестини стати повноправним членом світової організації і передала її заявку експертному комітету, щоб встановити, наскільки вона відповідає необхідним технічним вимогам.

Разом з тим, Ізраїль і низка західних країн вважають, що односторонні дії палестинців на тлі тупика на переговорах можуть призвести до їх зриву й ускладнити ситуацію в регіоні.

За деякими повідомленнями, США намагаються зменшити темпи процедури розгляду членства Палестини в ООН в надії, що за цей час будуть відновлені палестино-ізраїльські переговори. "Квартет" міжнародних посередників (Росія, США, Євросоюз і ООН) закликав минулого тижня палестинців та Ізраїль протягом місяця почати підготовчі переговори для відновлення діалогу про мир.

В даний час Палестину визнає 131 країна, тобто більш ніж дві третини.

Навіть якщо палестинцям не вдасться домогтися членства їхньої держави в ООН, Генеральна Асамблея без рекомендацій Радбезу може надати їй статус держави-спостерігача простим голосуванням, що дозволить Палестині брати участь у багатьох міжнародних форумах і подавати позови в Міжнародний кримінальний суд. В даний час Палестина має статус суб'єкта-спостерігача при ООН.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь