Переключиться на мобильную версию

Преса США: Путін світить особою, Медведєв гріє задом

Слова президента Росії про те, що Барак Обама і Хілларі Клінтон "сіли і домовилися", як вони з Володимиром Путіним, не недто захопили американську пресу. Значно більше її цікавить шкіра обличчя російського прем’єра, пише Володимир Козловський, Російська с.
Медведєв не розібрався з американською системою
Медведєв не розібрався з американською системою

Хоча один пасаж в інтерв’ю Дмитра Медведєва трьом російським телеканалам мав безпосередній стосунок до Америки і виглядав дещо несподівано, більшість американських ЗМІ коментували цей його виступ досить мляво, найчастіше обмежившись передруком репортажу про нього кореспондента Associated Press.

Коресподент АР Володимир Ісаченков навіть не згадав про пасаж, в якому говорилося: "Ну, ось можемо уявити собі таку ситуацію, що, наприклад, Барак Обама почав би конкурувати з Хілларі Клінтон? А я нагадаю, що вони обидва були у відборі на посаду Президента. Ну неможливо собі уявити! Вони обидва з демократичної партії, і вони приймали рішення виходячи з того, хто здатний принести найкращий результат. От і ми таке рішення прийняли".

Наприклад, передруком матеріалу Ісаченкова вдовольнилася Washington Post. Столичну газету, очевидно, більше цікавило питання про те, чи користується Володимир Путін "ботоксом", тому що в п’ятницю вранці вона присвятила цій темі розлогий нарис Кеті Леллі.

Американська журналістка цитує блог росіянки Тетяни Набатникової, яка зробила висновок, що Путін передозувався цим чудодійним препаратом, інакше він не був би такий схожий на Майкла Джексона.

Автор описує явлення Путіна народу на коні, на полюванні, на пожежному аероплані, на мотоциклі і зауважує: "Можна уявити собі, що роблять з вашою шкірою сонце і вітер, не кажучи вже про зморшки, які з’являються від транспортування з собою ядерних валізок і нав’язування своєї волі країні з 140 мільйонами громадян, які часто тягнуть в різні боки".

"Спасибі Господу за "ботокс"!", – Резюмує Леллі.

Деякі сайти і блоги, втім, помітили вказане висловлювання російського президента про обставини приходу до влади свого американського колеги. Кореспонденти агентства Bloomberg Любов Проніна та Ілля Архипов зазначають з цього приводу, що Обама і Клінтон набрали приблизно по 18 мільйонів голосів в ході попередніх виборів, що проводилися в 2008 році по всій Америці.

"3 червня Обама виграв гонку за номінацію, і незабаром після цього Клінтон оголосила, що буде його підтримувати, – пишуть вони. – Обама розгромив свого суперника-республіканця Джона Маккейна в листопаді того ж року".

Автори цитують московського політолога Федора Лук’янова, за словами якого "всі тут знають про запекле суперництво між Обамою і Хілларі Клінтон ... У Росії нічого схожого не було".

За словами оглядача сайту businessinsider.com Ніка Джардіні, паралель, яку Медведєв провів між російським і американським порядком висунення президента звучить "дикувато". "Медведєв, схоже, не має уявлення про суперництво (між Обамою і Клінтон), що передувало виборам 2008 року", – зауважує Джардіні.

На відміну від більшості газет США, ліберальна Christian Science Monitor присвятила виступу Медведєва статтю свого власного кореспондента в Москві Фреда Уіра, в заголовку якої чинний російський президент називався "місцеблюстителем" (буквальне значення англійського слова seatwarmer – той, хто гріє задом крісло в очікуванні його законного господаря).

Уір також наводить заяву Медведєва з приводу Обами і Хілларі Клінтон і сухо зауважує, що хоча той "говорить по-англійськи, любить західну рок-музику і виробив хороші робочі відносини з президентом Бараком Обамою ..., він виявив дещо туманне уявлення про механіку американських політичних єдиноборств".

"На відміну від США, де дві головні політичні партії проводять ґрунтовні праймеріз перед тим, як висунути свого кандидата в президенти, – пише американський журналіст, – і де трапляється, що чинному президенту намагаються кинути виклик кандидати з лав його власної партії, члени "Єдиної Росії" не мали ні найменшого впливу на рішення, яким їх оглушили Путін і Медведєв".

New York Times цитує цю заяву Медведєва без своїх власних коментарів, а замість цього наводить думку головного редактора "Еха Москви" Олексія Венедиктова, який назвав слова президента дурними і зауважив, що Обама і Клінтон проводили телевізійні диспути і що, хоча опитування і ранні праймеріз давали перевагу Клінтон, їхня партія не ухвалила на цій підставі рішення висунути саме її.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь