Переключиться на мобильную версию

Афганістан приводить війська в стан повної бойової готовності після пересування до кордону пакистанських військових

Підрозділи афганської армії і сил безпеки поліції, дислоковані в східній провінції Кунар, приведені в стан повної бойової готовності у зв'язку з висуненням до пакистансько-афганського кордону підрозділів пакистанської армії.
Афганські війська приведені в стан повної бойової готовності в провінції Кунар
Афганські війська приведені в стан повної бойової готовності в провінції Кунар
AP

Про це повідомив сьогодні, 2 жовтня, губернатор Кунара Саїд Фазльулла Вахіді. Так, виступаючи на активі, присвяченому ситуації з безпекою в провінції, він зазначив, що підрозділи пакистанської армії в останні дні організували кілька нових блокпостів уздовж так званої лінії Дюранда.

У зв'язку з цим Міноборони Афганістану віддало наказ частинам афганської армії перебувати в стані повної бойової готовності, щоб відбити агресію. За словами Вахіді, пакистанські сили вже не раз обстрілювали територію Афганістану, але вони не мають права встановлювати свої блокпости з афганської сторони лінії Дюранда.

Нагадаємо, що східна афганська провінція Кунар межує по цій лінії із зоною проживання племен Баджавур. Лінія Дюранда, так звана межа між Афганістаном і Британською Індією, була встановлена у 1893 році за угодою секретаря у закордонних справах англо-індійського уряду Мортімера Дюранда з еміром Афганістану Абдуррахман-ханом.

Дюранд домігся вимушеної згоди еміра на встановлення нового індо-афганського кордону, який відтоді і називається лінією Дюранда. Цей кордон давав англійцям значні військово-стратегічні переваги, у тому числі контроль над низкою гірських проходів, що ведуть до Афганістану. Де факто цієї межі дотримуються і сьогодні, але де-юре Афганістан не визнає її справжнім кордоном між двома державами, вважаючи угоду про неї кабалою.

 Як повідомлялося 1 жовтня, міністр оборони Афганістану Абдул Рахім Вадак, відреагувавши на численні ракетні обстріли провінції Кунар з пакистанської території, заявив, що в разі потреби афганська армія буде готова до відбиття агресії з боку Пакистану.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь