Переключиться на мобильную версию

Білорусь зберегла участь у Східному партнерстві

Глава МЗС Білорусі Сергій Мартинов у понеділок, 3 жовтня, заявив, що Білорусь збереже участь у програмі Євросоюзу Східне партнерство.
Білорусь залишиться в Східному партнерстві
Білорусь залишиться в Східному партнерстві
АР

"Ми не брали участі в саміті у Варшаві, але участь Білорусі в програмі Східне партнерство збережеться", - сказав Мартинов.

При цьому він зазначив, що в програмі дуже багато недоліків і немає практичної діяльності. "Таку точку зору поділяють наші партнери по Східному партнерству", - сказав глава білоруського зовнішньополітичного відомства.

Він повідомив, що Білорусь спільно з Литвою і Україною запропонувала понад 20 конкретних проектів, але поки відповіді щодо них немає. "В цілому ми вважаємо, що це корисна програма", - зазначив Мартинов, вказавши, що Білорусь виступає за дотримання всіх принципів партнерства, закладених в ході першого саміту в Празі.

Програма Східне партнерство націлена на зближення ЄС з Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною. Програмою передбачається виділення "шістці" до 2013 року 600 мільйонів євро, які призначені для зміцнення державних інститутів, контролю кордонів та надання допомоги малим компаніям.

29-30 вересня в столиці Польщі відбувся другий саміт Східного партнерства. Однак Мінськ на знак протесту проти рішення організаторів не запрошувати президента Олександра Лукашенка на саміт заявив про неможливість участі в зустрічі.

Нагадаємо, під час саміту Євросоюз зажадав негайного звільнення політичних ув'язнених у Білорусі. При цьому канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила за додаткові санкції проти білоруського керівництва, з чим не погодилась президент Литви Даля Грібаускайте, яка заявила, що ізоляція Білорусі - велика помилка.

У свою чергу президент Білорусі Олександр Лукашенко висловив подяку Грузії, Азербайджану, Вірменії, Україні та Молдові за підтримку його країни на саміті.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь