Переключиться на мобильную версию

Посол США Коммерсанту: нам не потрібна слабка Росія

В інтерв'ю виданню Коммерсант посол США в Москві Джон Байерлі заявив, що Росія може вступити до СОТ до кінця цього року, і це один з пріоритетів адміністрації Обами. Посланник Вашингтона обіцяє, що і проблеми з системою ПРО виріщаться до 2012 року.
Посол США Коммерсанту: нам не потрібна слабка Росія
Посол США Коммерсанту: нам не потрібна слабка Росія

В інтерв'ю виданню "Коммерсант" посол США в Москві Джон Байерлі заявив, що Росія може вступити до Світової організації торгівлі до кінця цього року, і це один з пріоритетів адміністрації Обами.

Президент Росії Дмитро Медведєв влітку цього року говорив, що вважає реальним завершити роботу щодо вступу країни до СОТ у 2011 році, "якщо знову не почнуться політичні ігри".

Проте в середині вересня міністр економічного розвитку Росії Ельвіра Набіулліна заявила, що ймовірність завершення переговорів щодо приєднання країни до СОТ до кінця року незначна через низку невирішених питань.

"Якщо цього [вступу в СОТ до кінця 2011 року] не вдасться досягти, ситуація ускладниться, так як і в Росії, і в Америці відбудуться вибори, а значить переговорні ресурси ослабнуть", - сказав в інтерв'ю Бі-бі-сі Олексій Портанський, який багато років очолював бюро з приєднання Росії до СОТ.

"У цьому випадку переговори про прийом Росії у СОТ можуть бути відстрочені на невідомий термін," - побоюється Портанський.

Глава російської делегації на переговорах щодо вступу до СОТ Максим Медведков цього літа також висловив сподівання, що питання про приєднання до СОТ може бути винесене на засідання Генеральної ради, яке відбудеться 14-16 грудня.

Портанський також зазначає, що важливо дійти згоди з усіх питань до міністерської конференції СОТ, яка відбудеться 15-17 грудня 2011 року та яка більш значуща, ніж Генеральна рада.

Міністр торгівлі Росії Ельвіра Набіулліна раніше нарікала, що на переговорах "складна ситуація і з Грузією, прогресу немає".

Байерлі ж сказав в інтерв'ю "Коммерсанту" в понеділок, що США з самого початку давали зрозуміти "грузинським друзям", що вступ Росії до СОТ буде корисним і для самої Грузії.

"Слабка Росія - це страшне жахіття для США", - додав він.

За словами посла США в Росії, вступ країни до СОТ сповільнився через створення Митного союзу з Білоруссю і Казахстаном, так як було потрібно додаткове вивчення структури тарифів у Росії, що значно змінилися після вступу в організацію торгівлі.

При цьому Байерлі заявив про необхідність "створити базу з компаній, яким буде, що втрачати у разі погіршення відносин (між Росією і США), і це зробить наші зв'язки набагато міцнішими".

Професор Вищої школи економіки Олексій Портанський в інтерв'ю Бі-бі-сі сказав, що Росія вже досягла з ЄС угоди про промислове складання легкових автомобілів. Невирішеним залишаються питання про обсяги прямих субсидій сільгоспвиробникам і квот на імпорт м'яса, які тісно взаємопов'язані.

Квоти на м'ясо і субсидії сільському господарству в якості головних перешкод на шляху до СОТ згадувала і глава МЕРТ Набіулліна.

З моменту зустрічі Дмитра Медведєва і Барака Обами в 2009 році Росія і США, на думку Байерлі, "стали звертати набагато більше уваги на занепокоєння один одного".

Як прориву у відносинах Джон Байерлі назвав підписання нового договору про стратегічні наступальні озброєння в 2010 році.

При цьому американці готові продовжити "перезавантаження" з наступним президентом РФ, хто б ним не був.

До того, як стало відомо про висунення Володимира Путіна на новий президентський термін, президент США Барак Обама говорив про прем'єр-міністра Росії, що "Путін однією ногою стоїть у минулому, іншою - у сьогоденні".

В інтерв'ю "Коммерсанту", опублікованому 3 жовтня, американський посол у Москві висловив сподівання, що угода по ПРО між Росією та НАТО буде готова до наступного саміту НАТО, який відбудеться в 2012 році в Чикаго.

Минулої п'ятниці, 30 вересня тема ПРО обговорювалася на зустрічі заступника міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова з послом США в Росії Джоном Байерлі, який і попросив про проведення цієї розмови.

Рябков після цієї зустрічі сказав, що Росія як і раніше ставиться насторожено до розміщення об'єктів американської системи ПРО в Європі.

У вересні посол Росії при НАТО Дмитро Рогозін сказав, що якщо до середини травня 2012 Росія і НАТО не домовляться з проблеми протиракетної оборони, президент Росії, хто б ним до того часу не став, не поїде на засідання Ради Росія-НАТО на вищому рівні в Чикаго.

Рогозін також заявив, що Росія повинна вийти з уже підписаного Бараком Обамою та Дмитром Медведєвим договору по СНО, якщо США відмовляться підтримати російську ініціативу "ЄвроПРО".

Заступник глави МЗС і після зустрічі з послом США Байерлі підтвердив твердий настрій Москви на те, щоб домагатися від Вашингтона "письмових гарантій".

"Ми наполягаємо на тому, що США повинні надавати Росії юридично зобов'язуючі гарантії ненаправленої своєї системи ПРО проти наших засобів ядерного стримування. Треба, щоб ці гарантії були відповідним чином оформлені", - наводить слова заступника глави МЗС Росії Сергія Рябкова " Российская газета " в понеділок.

США розміщують радіолокаційні станції в Туреччині, бази наземних ракет-перехоплювачів у Румунії, а з 2018 року американські протиракети повинні бути встановлені в Польщі.

Питання протиракетної оборони Москва і Вашингтон намагаються врегулювати вже близько 20 років.

США в листопаді 2010 року відкинули запропонований Дмитром Медведєвим у Лісабоні план створення єдиної системи ЄвроПРО.

Посланник Вашингтона Байерлі закликає Росію працювати над створенням більш потужної координованої системи: "Якщо ми хочемо побудувати дійсно ефективну систему захисту від ракетних загроз з Близького Сходу, то хотілося б працювати разом з Росією і використовувати ті об'єкти, які вона може запропонувати [радіолокаційні станції в Габалі та Армавірі] ".

При цьому Вашингтон виступає проти створення єдиної системи, ухильно говорячи про те, що потрібно спробувати нівелювати підозри Росії щодо спрямованості ПРО проти неї.

Як запевняє посол Байерлі, США мають намір продемонструвати Росії, з чого складається американська ПРО. Для цього продумані угоди про співробітництво в галузі оборонних технологій (обмін технологіями та інформацією), планується створення двох центрів, куди надходитиме інформація про запуски ракет.

При цьому на саміті "великої вісімки" в Довілі в травні 2011 року президенти США і Росії не підписали заяву про гарантії ненаправленої системи ПРО проти Росії, якої вимагає Москва.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь