Переключиться на мобильную версию

Росія різко відповіла на звинувачення у смерті Литвиненка

Слова колишнього королівського прокурора про те, що вбивство Олександра Литвиненка було "організованою державою стратою", не підкріплені доказами, заявляють у посольстві Росії в Лондоні.
Росія різко відповіла на звинувачення у смерті Литвиненка

Опубліковане в британській Sunday Times твердження колишнього глави Королівської прокурорської служби Великобританії те, що вбивство Олександра Литвиненка було "організованою державою стратою", не підкріплено доказами, заявляють у посольстві Росії в Лондоні.

Як пише Sunday Times, лорд Кен Макдоналд, який очолював слідство у справі про смерть Литвиненка, вперше висловився стільки різко з цього питання.

Лист за підписом прес-секретаря російського посольства в Лондоні Костянтина Шликова на ім'я головного редактора Sunday Times також витриманий в досить різких тонах.

"Автор статті намагається створити враження, що російська держава нібито прикриває [головного підозрюваного у вбивстві Литвиненка] пана Лугового. Але це не так. Якщо у британських слідчих органів є вагомі докази провини пана Лугового, російські правоохоронні органи готові їх розглянути", - пише Костянтин Шликов.

Російська сторона переконана, що таких доказів не існує - в іншому випадку їх давно б висунули, заявляє російський дипломат.

"Більше того, британська влада не скористалася можливістю поставити питання пану Луговому на території Росії, про що він, до речі, сам неодноразово публічно говорив", - продовжує прес-секретар російського посольства в Лондоні.

У своєму посланні він висловлює надію на те, що російські правоохоронні органи отримають медичний висновок про причини смерті Олександра Литвиненка, а також на те, що слухання у цій справі, які відновляться найближчим часом у Лондоні, будуть відкритими, за участю засобів масової інформації.

"Зараз потрібно разом постаратися знайти правду. Росія в ній зацікавлена ​​не менше, ніж Великобританія", - резюмує російський дипломат.

В інтерв'ю Sunday Times лорд Кен Макдоналд, який очолював Королівську прокурорську службу Великобританії під час вбивства в Лондоні колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка, заявив, що "у нього були найбільш серйозні підстави вважати, що російські державні діячі були залучені до організації цього вбивства".

"Воно [вбивство Литвиненка] має всі ознаки організованої державої страти, скоєної на вулицях Лондона іноземним урядом", - наводить Sunday Times слова лорда Кена Макдональда.

Кен Макдоналд звинуватив у скоєнні злочину Андрія Лугового, видачі якого російською владою він домагався, будучи главою Королівської прокурорської служби.

Російська влада відмовилася екстрадувати Лугового, який згодом став депутатом Думи від ЛДПР.

У листі прес-секретаря російського посольства в Sunday Times наголошується, що "відповідно до Конституції Росія не видає своїх громадян для здійснення правосуддя іноземним державам. Ні пана Лугового, ані інших".

Сам Андрій Луговий заперечує свою причетність до смерті Литвиненка.

Розслідування у справі про смерть Олександра Литвиненка відновиться в Британії через кілька днів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь