Переключиться на мобильную версию

Влада Китаю дозволила лауреату Нобелівської премії миру сходити на похорон батька

Китайський правозахисник Лю Сяобо, котрий став лауреатом Нобелівської премії миру в 2010 році і відбуває покарання за спробу повалення державного ладу, зміг побачитися з сім'єю і бути присутнім на похороні батька.
Лю Сяобо зустрівся з дружиною та братами
Лю Сяобо зустрівся з дружиною та братами
АР

Як повідомляє у вівторок, 4 жовтня, AFP з посиланням на брата дисидента, протягом останнього місяця китайський дисидент бачився зі своєю дружиною і братами. Також Лю Сяобо отримав виключне право залишити в'язницю, щоб відвідати похорон батька, який відбувся 18 вересня.

Зустрічі з дружиною та братами стали першими підтвердженими візитами в’язня цього року.

Нагадаємо, Нобелівську премію миру було вручено Лю Сяобо "за його довгу і ненасильницьку боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї" у 2010 році.

Присудження премії правозахиснику викликало негативну реакцію  китайської влади. У 1989 році Лю Сяобо був одним з провідних учасників протестів на площі Тяньаньминь.

У 2009 році він отримав 11 років позбавлення волі за створення Хартії-08, в якій містився заклик до багатопартійності і дотримання прав людини в Китаї, що було розцінено як спроба повалення державного ладу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь