Переключиться на мобильную версию

Вічний вогонь у Владивостоці згас через борги

Тихоокеанський флот виявився не в змозі оплатити газ і утримання газопроводу на меморіалі "Бойова слава Тихоокеанського флоту". Газопостачальна компанія погасила вічний вогонь. Про це стало відомо під час візиту в Примор'є американських моряків.
Про це стало відомо в найбільш незручний момент, коли в неділю американські моряки, які прибули на есмінці "Фіцджеральд", покладати вінки до меморіалу. Відсутність вогню в чаші їх сильно здивувала.

Місцеві жителі не могли зрозуміти, чому саме до цієї церемонії вогонь не запалили, адже давно відомо, що полум'я пам'яті горить тільки у свята і з нагоди візиту іноземних делегацій.

Головний інженер ВАТ "Приморський газ" Олександр Бурнаєвский пояснив відключення боргами, які з початку цього року накопичила інженерна служба флоту, що відповідає за утримання меморіалу.

Прес-секретар Тихоокеанського флоту (ТОФ) Роман Мартов пояснив появу боргу за газ та обслуговування газопроводу тим, що кошти на це не передбачені в бюджеті флоту.

Цікаво, що 8 вересня прем'єр Володимир Путін спільно з керівництвом "Газпрому" провів на острові Російському церемонію відкриття газопроводу Сахалін - Хабаровськ-Владивосток.

Обурення ситуацією висловили ветеранські організації Владивостока.

"Ми обурені тим, що Вічний вогонь знову погас на меморіалі "Бойова слава Тихоокеанського флоту". Ми спеціально привезли його з Москви, від могили Невідомого солдата, і 7 травня 2010 запалили факел на Корабельній набережній міста", - йдеться в заяві Ради ветеранів війни та праці Владивостока.

У вівторок в кінці дня стало відомо, що компанії "Приморський газ" перераховано 100 тисяч рублів, і тому в найближчі дні вічний вогонь може бути знову запалено, але джерело фінансування не вказується. Немає впевненості, що вічний вогонь горітиме довго, або хоча б цілодобово.

У березні минулого року, напередодні 65-річчя Перемоги, ветерани Владивостока оголосили збір коштів на відновлення вічного вогню біля меморіалу "Бойова слава Тихоокеанського флоту".

В цілому вони зібрали 34 тисячі рублів. Після публікацій у пресі чиновники мерії і командування флоту оплатило ремонт в повному обсязі й пообіцяло надалі не гасити полум'я.

У 1975 році у Владивостоці запалили два вічні вогні: на меморіалі "Бойова слава Тихоокеанського флоту" - на честь відкриття єдиного в СРСР музею-підводного човна С-56 - а також біля пам'ятника морякам торгівельного флоту, загиблим у роки Другої світової війни.

У 1990-х роках пам'ятники неодноразово грабували, бронзові плити з іменами загиблих кораблів зривали і здавали в пункти прийому металобрухту.

У минулому році пам'ятник морякам торгівельного флоту, який став одним із символів Владивостока, опинився під мостом, що зв'язує центр міста і мис Чуркіна. З'ясувалося, що проектувальники і чиновники адміністрації Приморського краю, що замовили міст, просто не звернули уваги на цей меморіал.

Після скарг ветеранів та публікацій у федеральній пресі пам'ятник пересунули на кілька метрів, але все одно він залишився в тіні будівництва, а з введенням в експлуатацію моста пам'ятник взагалі загубиться - на тлі скульптурної групи будуть ванти, опори і дорожнє полотно.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь