Переключиться на мобильную версию

У Казахстані припинено діяльність Компартії

Суд Алма-Ати у вівторок, 4 жовтня, призупинив на півроку діяльність опозиційної Комуністичної партії Казахстану (КПК).

Крім того, суд оштрафував першого секретаря ЦК КПК Газіза Алдамжарова на 10 мінімальних розрахункових показників (15,12 тисячі тенге., близько 102 доларів).

Суд прийняв таке рішення, вважаючи, що КПК та її члени беруть участь у діяльності незареєстрованої громадського об'єднання Народний фронт - Халик майдани.

За словами Алдамжарова, це звинувачення не відповідає дійсності: "Ми як Компартія можемо вступати в інше об'єднання, створювати блоки за рішенням з'їзду. Рішення з'їзду немає".

Він також додав, що в діяльності створюваного Народного фронту він бере участь особисто, а не як лідер партії. Крім того лідер КПК нагадав, що у Народного фронту ще не прийнятий статут.

На думку Алдамжарова, рішення суду політично мотивоване і пояснюється бажанням влади послабити створюваний Народний фронт, головною метою якого є забезпечення участі спостерігачів від опозиції на всіх 9,5 тисяч виборчих дільницях країни, в тому числі на майбутніх виборах у Мажиліс (нижня палата) парламенту Казахстану .

Згідно Конституції, вибори в Мажиліс повинні відбутися в 2012 році, однак опозиція вважає, що ці вибори відбудуться достроково.

Організатори Народного фронту раніше повідомляли, що станом на початок липня до його складу виявили бажання вступити понад 120 членів, у тому числі близько 90 неурядових організацій. Також повідомлялося, що представники Народного фронту братимуть участь в майбутніх парламентських виборах за партійним списком Комуністичної партії Казахстану.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь