Переключиться на мобильную версию

Сирійський опозиціонер: диктату США в РБ ООН приходить кінець

Використання Росією і Китаєм права вето при голосуванні за проектом резолюції Рада Безпеки ООН по Сирії, що відбулось напередодні у Нью-Йорку, поклало кінець диктату США в РБ ООН, вважає один із лідерів сирійської опозиції.

"Блокування Москвою й Пекіном запропонованої Заходом антисирійської резолюції можна назвати переломом у світовій ситуації. Якщо така позиція двох великих світових держав збережеться, це означатиме, що диктату США в РБ ООН покладено край", - сказав Кадрі Джаміль, секретар Національного комітету об'єднання сирійських комуністів (НКОСК), що відноситься до опозиції.

На відміну від зовнішньої, внутрішня сирійська опозиція виступає проти іноземного втручання у внутрішні справи країни. Запобігання розвитку подій у цій країні за таким сценарієм і стало причиною голосування Росії та Китаю проти проекту резолюції, підготовленого Великобританією, Францією, Німеччиною й Португалією.

"Заблокований 4 жовтня проект був побудований на філософії нагнітання напруги й відрізнявся одностороннім обвинувальним ухилом на адресу Дамаска, містив ультимативну загрозу застосування санкцій щодо сирійської влади", - говориться в опублікованому в цьому контексті повідомленні МЗС РФ.

У Сирії ось вже більш як півроку тривають антиурядові протести, що почалися в середині березня в місті Дераа й потім перекинулись на інші регіони. За даними ООН, кількість жертв зіткнень перевищила 2,7 тисячі чоловік.

Сирійська влада говорить про більш ніж 1,5 тисячі загиблих з обох сторін. Опозиція вимагає відставки президента Башара Асада та політичних перетворень. США і Євросоюз закликали Асада піти у відставку й наполягають на застосуванні санкцій щодо цієї країни.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь