Переключиться на мобильную версию

Бі-бі-сі розкрила аферу з дипломами у британському виші

Журналісти Бі-бі-сі провели розслідування, в результаті якого з'ясувалося, що іноземним студентам допомагали незаконними методами отримувати візи й наукові ступені, завірені Університетом Уельсу.
Поліція вже взялася розслідувати інцидент
Поліція вже взялася розслідувати інцидент

Після того, як матеріали розслідування були оприлюднені, ситуацією зацікавилася Прикордонна служба Британії.

За даними репортерів, студентам продавали дипломи, що дозволяло їм не виконувати необхідних для отримання звання магістра ділового адміністрування робіт. У свою чергу, з дипломами на руках вони могли подавати документи на візи, що дають можливість залишатися в Британії.

Троє співробітників лондонського коледжу Раят, де відбувалися порушення, на час розслідування відсторонені від роботи.

Університет Уельсу, замішаний у скандалі, припинить оцінювати та визнавати дипломи інших навчальних закладів. Його представники відмовляються від коментарів. На сайті цього навчального закладу нічого не повідомляється про розслідування і звинувачення.

Заступник міністра МВС у справах імміграції Деміен Грін заявив: "Подібне шахрайство - це явна спроба скористатися лазівкою в імміграційній системі".

"Ми, звичайно ж, уважно стежимо за вашими розслідуваннями, - сказав чиновник журналістам Бі-бі-сі Уельс. Тим, хто причетний до афер, варто хвилюватися. Ми за них уже взялися".

Із квітня цього року британський уряд почав згортати програму видачі спеціальних дворічних дозволів на роботу для всіх іноземних випускників британських вишів. Тому деяких іноземних студентів зацікавили пропозиції про незаконне отримання наукових ступенів до закінчення терміну видачі дозволів на роботу.

Зйомки прихованою камерою показали, що студентам пропонували записатися на експрес-курси з отримання ступенів магістра за підробленими дипломами для того, щоб їм не довелося готувати необхідні роботи для отримання ступеня.

Програма валлійського відділення Бі-бі-сі під назвою "Із тижня в тиждень" отримала підтвердження фальсифікації.

На відеозаписі видно, як один із викладачів Сурія Медічерла дає студентам поради, яким шахрайським способом можна скласти іспити й обдурити Прикордонну службу Британії.

На відеокадрах показано, як він радить студентам обманювати прикордонників. "У глибині душі ви такі щасливі, адже нічому не вчилися та отримали ваші дипломи", - говорить він.

"Вас не має дуже хвилювати те, що ви повинні написати, але в майбутньому це може вам дорого обійтися, тому постарайтеся хоча б запам'ятати ваші предмети", - сказав, звертаючись до студентів, Медічерла.

"Будь ласка, будьте дуже обережні. Якщо ви отримали візу на право роботи після навчання, це ще не означає, що ви обдурили Прикордонну службу, ні, вони дуже розумні, набагато розумніші за нас", - додав Медічерла.

В інтерв'ю Бі-бі-сі Сурія Медічерла заявив, що у нього і в думках не було навчати студентів шахраювати.

Секретар лондонського коледжу Раят Ірвін Харріс також є одним із директорів сертифікованої компанії з прийому іспитів Professional Qualifications Management Limited.

Бі-бі-сі отримала докази того, що розроблена ним шахрайська схема складалася з проведення іспитів на здобуття ступеня для студентів, які замість 15-місячної роботи займалися лише один тиждень.

Сам Харріс відкидає всі звинувачення, заявляючи, що він ніколи не закликав займатися шахрайством і не несе відповідальності за поведінку Медічерли.

За словами представника коледжу Раят, викладач, секретар, а також член приймальної комісії усунені від роботи на час проведення розслідування.

Цією справою зараз займається поліція.

За словами Харджапа Бангала - адвоката, що спеціалізується на проблемах імміграції, спроба обдурити Прикордонну службу може закінчитися кримінальним переслідуванням порушників закону.

"Наразі низка студентів відбуває тюремний термін за спробу обдурити Прикордонну службу Великобританії, - сказав адвокат. - Наслідки обману - в'язниця і ризик викриття".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь