Переключиться на мобильную версию

Захід засуджує Росію і Китай за вето в ООН щодо Сирії

Західні країни розкритикували рішення Росії і Китаю накласти вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка засуджує сірійську владу за придушення антиурядових протестів.
Захід засуджує Росію і Китай за вето в ООН щодо Сирії
Захід засуджує Росію і Китай за вето в ООН щодо Сирії

Західні країни розкритикували рішення Росії і Китаю накласти вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка засуджує сірійську владу за придушення антиурядових протестів.

Голова МЗС Франції заявив, що це "сумний день" для Сирії, у той час як постійний представник США при ООН висловила своє обурення діями Москви і Пекіна.

Європейські країни тричі змінювали текст резолюції, намагаючись зробити формулювання документа прийнятними для Росії і Китаю.

Зокрема, з резолюції було вилучено прямі заклики до введення санкцій проти Дамаска, вони були замінені пропозицією прийняти "цілеспрямовані заходи", якщо сирійська влада не змінить своєї політики.

Москву і Пекін не влаштувало те, що навіть кінцевий проект резолюції не містив пункту, що виключає можливість збройного вторгнення до Сирії.

Французький міністр закордонних справ Алан Жюппе, коментуючи провал резолюції, сказав, що сьогодні - "сумний день для сирійців" і для Ради Безпеки ООН.

З його слів, Радбез "має підняти свій голос проти диктатора, який влаштовує різанину власного народу і намагається задушити надію сирійців на демократію".

Глава німецького МЗС Гідо Вестервелле заявив, що Радбез не впорався зі своєю роллю гаранта миру і безпеки на планеті.

З його слів, Німеччина продовжить закликати до того, щоб на сирійський режим чинився тиск.

Міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Хейг назвав російсько-китайське вето "глибоко помилковим рішенням".

У свою чергу, постійний представник США при ООН Сьюзан Райс сказала, що голосування в Радбезі викликало лють у Вашингтоні.

З її слів, протидія резолюції "було дешевим прийомом з боку тих, хто скоріше готовий продавати зброю сирійському режиму, ніж заступитися за сирійців".

Райс вийшла із залу, коли представник Сирії заявив, що Вашингтон використовує право вето для захисту Ізраїлю, ототожнивши це з "участю в геноциді".

Туреччина, колишня союзниця сирійського президента Башара Асада, була також розчарована рішенням Москви і Пекіна, заявивши, що продовжуватиме намагатися ввести санкції відносно Сирії, незважаючи на вето в Радбезі.

Анкара вже ввела одностороннє ембарго на постачання зброї до Сирії. Очікується, що турецька армія цього тижня проведе навчання недалеко від турецько-сирійського кордону.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін, пояснюючи позицію Москви, заявив, що підсумки голосування по резолюції Радбезу щодо Сирії продиктовані конфліктом політичних походів.

"Неприйнятий сьогодні проект був побудований на зовсім іншій філософії. Філософії конфронтації. Не можемо погодитися з його одностороннім обвинувальним ухилом на адресу Дамаска", - сказав Чуркін.

Представник Китаю при ООН заявив, що Пекін виступив проти "ідеї про втручання у внутрішні справи [Сирії]", додавши, що санкції або загроза санкцій можуть ще більше ускладнити ситуацію в цій країні.

Водночас в середу стало відомо, що російська влада має намір провести переговори з двома делегаціями сирійської опозиції, які відвідають Москву в жовтні.

"Ми збираємося прийняти в Москві відразу дві делегації сирійської опозиції в жовтні. Одну, яка представляє внутрішню опозицію, що базується в Дамаску, і другу – представники опозиції, що оголосила себе якоюсь Національною радою", - цитує Інтерфакс офіційного представника МЗС Росії Олександра Лукашевича.

Уряд президента Асада заявляє, що перебуває в процесі проведення реформ і веде діалог з представниками опозиції. Офіційна влада приписує громадські хвилювання діям озброєних банд.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь