Переключиться на мобильную версию

МЗС РФ назвало дії США в сфері ПРО неприйнятними

Москва вважає неприйнятною американську практику "доконаних фактів" у питаннях європейської протиракетної оборони, зазначаючи, що шанс перетворити ПРО з області конфронтації в предмет співпраці може бути втрачений.

"Вважаємо неприйнятною американську практику" доконаних фактів "у питаннях протиракетного облаштування Європи, коли без колективного обговорення, без врахування думки всіх зацікавлених країн приймаються рішення, здатні вплинути на стан безпеки і стабільності в Євроатлантиці", - заявляє в четвер, 6 жовтня, російське МЗС .

"Якщо події і далі будуть розвиватися подібним чином, то створений Лісабонським самітом Ради Росія-НАТО шанс перетворити протиракетну оборону з області конфронтації в предмет співпраці буде втрачений", - йдеться в коментарі міністерства у зв'язку з домовленістю США та Іспанії про базування на іспанській території чотирьох кораблів з елементами ПРО.

У МЗС зазначають, що "черговий крок США по реалізації" фазованого адаптивного підходу "до побудови ПРО в Європі не може не насторожувати, оскільки вже на першій фазі його реалізації відбувається істотне нарощування протиракетного потенціалу США в європейській зоні".

"При цьому ми не тільки не бачимо готовності адміністрації (США) піти назустріч російській заклопотаності у ключовому для нас питанні про надання юридичних гарантій ненаправленої майбутньої системи ПРО проти російських стратегічних ядерних сил, але, навпаки, фіксуємо прагнення все більш розширено підходити до районів розгортання протиракетних засобів США ", - заявляє російське зовнішньополітичне відомство.

Напередодні 5 жовтня генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що система протиракетної оборони НАТО для Європи досягне ступеня повної операційної готовності в 2018 році. Про початковий ступень дієздатності ПРО НАТО буде оголошено на саміті альянсу в травні 2012 року в Чикаго.

***
Американські ракети-перехоплювачі, які входять в європейську систему протиракетної оборони будуть розміщені в Польщі до 2018 року.

13 вересня 2011 США і Румунія підписали договір про розміщення іншої частини елементів американської системи ПРО - наземного варіанту протиракет SM-3 і системи Іджис - на румунській території.

На початку вересня Туреччина оголосила про розміщення на своїй території в рамках створюваної США і НАТО системи ПРО радіолокаційної станції (РЛС) раннього попередження про загрозу ракетного нападу.

Представники адміністрації США не раз заявляли, що ПРО не спрямована проти Росії і її стратегічного потенціалу, а співробітництво в сфері протиракетної оборони піде на користь і США, і НАТО, і Росії. Москва наполягає на юридичних гарантіях спрямованої ПРО проти РФ.

У травні президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія буде форсувати розвиток свого ударного ядерного потенціалу, якщо не зможе домовитися із Заходом щодо протиракетної оборони (ПРО).

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь