Переключиться на мобильную версию

Клінтон: сирійці "запам'ятають" вето Росії на резолюцію ООН

Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що Росії і Китаю доведеться пояснити сирійському народові, чому вони заблокували в Раді Безпеки ООН резолюцію, яка засуджує уряд Асада за придушення мирних протестів.
Клінтон вважає, що Росія і Китай обрали невірну сторону з точки зору історії
Клінтон вважає, що Росія і Китай обрали невірну сторону з точки зору історії

Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що Рада Безпеки ООН, відхиливши резолюцію, не впоралася зі своїми прямими обов'язками і що Росії і Китаю доведеться пояснити сирійському народові і тим, "хто бореться за свободу і права людини у всьому світі", чому вони заблокували прийняття документа .

"Країни, що продовжують поставляти режиму Башара Асада зброю, з якої стріляють у невинних чоловіків, жінок і навіть дітей, повинні сильно задуматися про те, що вони роблять", - заявила Клінтон.

"Ці країни обрали невірну сторону з точки зору історії. У цій суперечці вони захищають зовсім не тих, кого варто було б" - додала глава американської дипломатії.

За словами держсекретаря, сирійський народ цього не забуде.

Згідно з даними ООН, за сім місяців, що минули з початку протестів, у Сирії були вбиті понад 2700 мирних громадян.

Західні країни розкритикували рішення Росії і Китаю накласти вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка засуджує сирійську владу за придушення антиурядових протестів.

Глава МЗС Франції заявив, що це "сумний день" для Сирії, у той час як постійний представник США при ООН висловила своє обурення діями Москви і Пекіна.

Європейські країни тричі змінювали текст резолюції, намагаючись зробити формулювання документа прийнятними для Росії і Китаю, які є постійними членами Ради безпеки ООН з правом блокування будь-якого рішення.

Зокрема, із проекту резолюції були вилучені прямі заклики до введення санкцій проти Дамаска, вони були замінені пропозицією вжити "цілеспрямованих заходів", якщо сирійська влада не змінить своєї політики.

Проте Москва і Пекін не задовольнилися поправками: їх не влаштувало те, що кінцевий проект резолюції не містив пункту, що виключає можливість збройного вторгнення до Сирії.

При голосуванні в Раді Безпеки 4 жовтня дев'ять країн-членів РБ ООН проголосували "за", Ліван, Індія, Бразилія та ПАР утрималися.

Навесні цього року Росія і Китай утрималися під час прийняття в ООН резолюції щодо Лівії, що дозволило країнам Заходу надати військову допомогу супротивникам Муаммара Каддафі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь