Переключиться на мобильную версию

У Палестині Могилу Йосифа осквернили свастиками

Невідомі балончиками з фарбою нанесли зображення свастик на Могилу Йосифа - юдейську святиню, розташовану біля палестинського міста Наблус.
Акт вандалізму помітили паломники
Акт вандалізму помітили паломники
AP

Про це повідомило ізраїльське видання Едіот Ахронот.

Те, що могилу опоганили, з'ясувалося, коли на місце прибула група ізраїльських паломників у супроводі військовослужбовців ЦАХАЛу. Помітивши образливі графіті, вони негайно замазали їх білою фарбою.

Представник єврейської громади Самарії Гершон Месіка заявив, що на подібний акт вандалізму могли зважитися лише ті, "кого і людьми назвати складно". При цьому він сказав, що знає, хто винен у скоєному: "Палестинські терористи-поліцейські, які заявляють, що охороняють могилу, поки тут немає ізраїльтян, а насправді вже давно втратили людську подобу", - поділився Месіка своїми міркуваннями.

За його словами, до охорони Могили Йосипа повинні повернутися ізраїльські військовослужбовці - "щоб уникнути осквернення нації, її символів і святинь".

Найбільш впливові ізраїльські рабини також висловили своє обурення з приводу того, що сталося. "Неприпустимо, щоби священні для віруючих місця ставали предметом помсти для представників різних релігій", - сказано в їхній спільній заяві.

Меморіальний комплекс біля Наблуса був осквернений через кілька днів після підпалу однієї з мечетей, розташованих на півночі Ізраїлю. Обидва акта вандалізму були засуджені не лише релігійними діячами, а й політичним керівництвом Ізраїлю.

Могила Йосипа - це місце, де, за переказами, був похований старозавітний пророк Йосип, проданий заздрісними братами в єгипетське рабство. Вважається, що під час виходу з Єгипту його прах перенесли Ханаан і поховали десь в околицях нинішнього Наблуса.

Мусульмани, як і іудеї, шанують пророка, якого в ісламській традиції прийнято називати Юсуф. Його ім'ям, зокрема, названа одна із сур Корану. Разом із тим, палестинці з Наблуса не вважають Могилу Йосифа справжнім місцем його поховання.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь