Переключиться на мобильную версию

Десять років тому почалася військова операція США в Афганістані

Сьогодні, 7 жовтня, виповнюється десять років з моменту початку військової операції США і їх союзників в Афганістані.
Десять років тому США почали бомбардування талібів
Десять років тому США почали бомбардування талібів
АР

Операцію Непохитна свобода розпочато у відповідь на теракти 11 вересня в Нью-Йорку і Вашингтоні. Її метою було упіймання або знищення Усами бін Ладена, а також повалення радикального руху Талібан, що перебував при владі і надав притулок лідерові Аль-Каїди.

За два місяці США і їх головному союзникові Великобританії вдалося усунути від влади талібів, головою перехідної адміністрації було призначено Хаміда Карзая.

Для підтримки безпеки в Афганістані було розгорнуто військову місію НАТО, яка отримала назву ISAF (International Security Assistance Force, створена згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН від 20 грудня 2001 року).

Однак поступово таліби оговталися від удару і розгорнули великомасштабну партизанську війну проти нової влади і сил міжнародної коаліції. Зараз для боротьби з Талібаном в Афганістані розміщено близько 140 тисяч військовослужбовців міжнародних сил.

За даними iСasualties.org (незалежного сайту, створеного для відстеження втрат, яких зазнає коаліція в Афганістані) за десять років війни в Афганістані загинули 2753 солдати, 1801 з яких - військовослужбовці армії США, Великобританія втратила 382 солдати.

У листопаді 2010 року на саміті НАТО в Лісабоні було прийнято рішення, що афганська влада повністю візьме на себе контроль за безпекою в своїй країні до 2014 року, а військовий контингент США до цього часу залишить Афганістан.

У червні Барак Обама у зверненні до нації заявив, що США мають намір вивести з Афганістану цього року 10 тисяч військовослужбовців. До літа 2012 року з Афганістану планується вивести 33 тисячі військовослужбовців США, а до 2014 року процес виведення військ буде завершено. Однак у жовтні командувач ISAF американський генерал Джон Аллен заявив, що військовослужбовці США залишаться в Афганістані і після 2014 року, незважаючи на існуючі домовленості.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь