Переключиться на мобильную версию

Міжнародна амністія: правозахисники Росії все ще у небезпеці

Через п'ять років після вбивства оглядача "Новой газеты" Анни Політковської, російські журналісти, активісти та правозахисники досі перебувають у небезпеці, йдеться в доповіді організації "Міжнародна амністія".
Міжнародна амністія: правозахисники Росії все ще у небезпеці

Ті, хто насмілюється викривати порушення прав людини і критикувати владу в Росії, часто зазнають нападів, а часом їх вбивають через роботу, яку вони ведуть, заявив представник організації Джон Дальхейсен.

"Терпіти це не можна. Напади не розслідуються сповна і незалежним чином, а злочинцям вдається уникати покарання", - наголосив заступник директора програми з Європи та Центральної Азії "Міжнародної амністії".

Розслідування вбивства Анни Політковської, що сталося 7 жовтня 2006 року, повільно просувається вперед. Як зазначив головний редактор "Новой газеты" Дмитро Муратов в інтерв'ю агентству Интерфакс, "заарештований передбачуваний вбивця і виявлений один з організаторів - колишній начальник відділення оперативно-пошукового управління ГУВС Дмитро Павлюченко".

"Це величезний успіх і Слідчого комітету, і нашої газети, яка веде своє розслідування", - додав Муратов.

Тим не менше, немає ніяких гарантій, що всі учасники злочину і його замовники будуть притягнуті до відповідальності, вважають в "Міжнародній амністії".

Цю думку поділяє і голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва, яка, як повідомляє агентство Интерфакс, сумнівається, що слідству вдасться вийти на реального замовника.

Алексєєва не відкидає, що до вбивства Політковської може бути причетна "якась ланка владних структур", що працюють відповідно до принципу "не здавати своїх", сказала правозахисниця.

З недавніх випадків нападів на журналістів, громадських активістів та адвокатів, котрі займаються правами людини, успішно розслідували тільки вбивство юриста Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової, наголошується в доповіді "Міжнародної амністії".

Інші випадки - такі як викрадення і вбивство правозахисниці Наталії Естемірової, жорстоке побиття журналіста газети "Коммерсант" Олега Кашина і напад на головного редактора газети "Химкинская правда" Михайла Бекетова - залишаються нерозкритими, нагадує "Міжнародна амністія"

"Доти, поки голоси коментаторів не отримають повноправного визнання і необхідного захисту, Росія не зможе побудувати громадянське суспільство, яке їй так потрібно. Замість цього в країні будуть продовжувати процвітати корупція, зловживання владою та порушення прав людини", - зазначив Джон Дальхейсен. Тим часом, в день п'ятиліття вбивства Анни Політковської "Новая газета" відкриває сторінку, присвячену журналістці, на сайті соціальної мережі Facebook. Це було зроблено "у тому числі і для того, щоб люди могли ділитися тим, про що вони бояться говорити публічно", - сказав Дмитро Муратов.

Активісти "Міжнародної амністії" заявляють, що в найближчий рік продовжать вести кампанію за повне незалежне розслідування нападів на журналістів і правозахисників.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь