Переключиться на мобильную версию

Маккрістал: В афганській війні до перемоги ще далеко

10 років після початку війни в Афганістані США все ще не знають, як довести її до переможного кінця, заявив генерал армії у відставці Стенлі Маккрістал, який командував силами коаліції в 2009-2010 роках.
США досі не знають, як довести до кінця війну в Афганістані
США досі не знають, як довести до кінця війну в Афганістані

За словами Маккрістала, США та їхні союзники по НАТО ледь виконали тільки половину поставлених в Афганістані завдань.

Операція "Непохитна свобода", розпочата після терактів 11 вересня 2001 року, була спрямована на піймання Усами бін Ладена і знищення Талібану. Бін Ладен був убитий американським спецназом, однак таліби, навпаки, тільки зміцнили свою присутність в країні.

Згідно з інформацією ООН, більш як 10 тисяч мирних афганців були вбиті у результаті бойових дій тільки за останні п'ять років.

Загинуло також понад 2500 іноземних військовослужбовців, переважно американців.

Конфлікт вже обігнав за тривалістю війну у В'єтнамі і став найтривалішим в історії США.

Виступаючи в Раді з іноземних справ, генерал Маккрістал, якого змусили 2010 року піти у відставку після інтерв'ю в журналі Rolling Stone, сказав, що найважче сьогодні в Афганістані - це створення легітимного уряду, якому б вірили пересічні афганці та який міг би стати противагою впливу Талібану.

"Нам не вистачало знань, та й зараз не вистачає, - сказав він. - Більшість із нас, включно зі мною, мали досить штучне уявлення про ситуацію й історії, і наш погляд на недавню історію, останні 50 років, був жахливо спрощеним".

Він додав, що в той час, як необхідність дій в Афганістані була зрозуміла, рішення вторгнутися в Ірак багатьом у мусульманському світі представлялося незаконним, і до того ж відвернуло частину військових ресурсів, які знадобились би в Афганістані.

Висловлювання генерала Маккрістала прозвучали одночасно з висновками коаліції гуманітарних організацій про те, що мільярди доларів допомоги принесли лише часткове поліпшення життя для афганців.

Найбільше прогресу потребують сфери освіти та охорони здоров'я, які знаходяться в жахливому стані.

За словами кореспондента Бі-бі-сі в Кабулі Пола Вуда, західні чиновники визнають, що в багатьох районах країни насильство продовжиться після відходу бойових підрозділів НАТО 2014 року. Без мирної угоди з талібами, вважає він, покласти край війні, на думку багатьох, навряд чи вдасться.

За 10 років до Афганістану було доставлено близько 57 млрд доларів гуманітарної допомоги, але незважаючи на певні успіхи, витрати не завжди приносили реальне поліпшення для громадян країни.

Наприклад, згідно з даними міністерства охорони здоров'я, сьогодні 80% афганців мають доступ до медичної допомоги порівняно з 9% 2001 року.

Щоправда, багато з лікарень-новобудов закриті або не забезпечені медичним обладнанням і ліками.

Країні також доводиться мати справу з найжорстокішою посухою, в результаті якої, за очікуваннями експертів Продовольчої програми ООН, треба буде рятувати від голоду близько 2,6 мільйонів чоловік.

На початку тижня правозахисна організація "Міжнародна амністія", відзначивши прогрес у законодавстві щодо захисту прав людини, доступність освіти та медицини, зменшення дискримінації проти жінок, разом із тим підкреслила, що в деяких сферах, у тому числі в органах правосуддя й поліції, ситуація залишається колишньою або навіть погіршується.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь