Переключиться на мобильную версию

Тувалу залишилося без питної води

Австралія і Нова Зеландія відправлять питну воду та обладнання для опріснення води на архіпелаг Тувалу в Тихому океані. Через посуху тут закінчуються запаси питної води.
Півроку в цій острівній державі із населенням в 11 тисяч людей не було дощів
Півроку в цій острівній державі із населенням в 11 тисяч людей не було дощів
GETTY IMAGES

Вони збираються доставити військовими літаками обладнання для заводу-опріснювача на головний острів архіпелагу Фунафуті.

Нова Зеландія вже доставила сюди установки для опріснення морської води, проте, як сказав міністр закордонних справ Тувалу, цього виявилося недостатньо.

На архіпелазі введено надзвичайний стан. Причиною посухи вважається погодний феномен Ель-Ніньо. Він формує холодні течії біля екватора і може призвести як до посухи, так і до повеней. Вчені попереджають, що до кінця року ситуація навряд чи зміниться.

Уже півроку в цій острівній державі із населенням в 11 тисяч людей не було дощів.

Ґрунтові води на Тувалу виявилися непридатними для пиття, оскільки через підняття рівня океану у них проникла солона вода.

Половина населення Тувалу живе у столиці Фунафуті, розташованій на однойменному острові.

Зараз тут введено раціонування питної води.

За словами міністра закордонних справ Нової Зеландії Маррея Маккаллі, щоб вирішити питання гострого браку води, необхідно забезпечити постачання питної води, а також підвищити виробничі потужності опріснювальних установок.

"Зараз у Фунафуті вже діють два заводи-опріснювачі, що виробляють щодня до 43 тис. літрів питної води, а мінімальна денна потреба столиці становить майже 80 тис. літрів на день", - сказав новозеландський міністр.

У заяві МЗС Нової Зеландії повідомляється про те, що в операціях з надання допомоги маленькій острівній державі буде використано кілька військових літаків із цієї країни, а також австралійський військовий транспортний літак С-17.

Перший рейс буде здійснено у п'ятницю, 7 жовтня, а на початку наступного тижня через Самоа буде доставлено обладнання для заводу-опріснювача.

Австралія відправила на Тувалу 1000 наборів регідранта для місцевих лікарень, а також надала фінанси та паливо для опріснювальних установок.

На початку цього тижня Червоний Хрест Тувалу попередив про те, що на віддалених островах запаси питної води можуть закінчитися протягом декількох днів.

Сусідня острівна держава Токелау також оголосила надзвичайний стан через брак питної води. Судно берегової охорони США доставить на крихітну територію із трьох атолів 36 тисяч галонів свіжої води.

Як сказав Девід Хюбнер, посол США у Новій Зеландії і Самоа, необхідно якомога швидше організувати допомогу жителям Токелау. "Мова йде про населення у півтори тисячі осіб, які протягом тижня можуть залишитися без питної води. Тому ми вирішили діяти негайно".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь