Переключиться на мобильную версию

Держдума РФ знизила прохідний бар’єр для нижньої палати

Держдума РФ сьогодні ухвалила у другому і третьому читаннях закон, що передбачає зниження з 7% до 5% мінімального відсотка голосів виборців, який необхідно отримати федеральному списку кандидатів на виборах депутатів нижньої палати парламенту, аби брати у.

Зараз партіям, що отримали від 5% до 6% голосів на виборах, передається один депутатський мандат, а тим, що отримали від 6% до 7% - два депутатські мандати. При цьому депутати, обрані у складі таких списків, не можуть входити у фракції і, відповідно, володіти у повному об’ємі правами, які надані членам фракцій, - сказано в супровідних документах. Партії, що здолали 7%, беруть участь у розподілі мандатів на рівній пропорційній основі.

Найближчі вибори у Держдуму пройдуть у грудні 2011 року. Передбачається, що запропоновані зміни знайдуть застосування на наступних виборах у 2016 році - для Держдуми сьомого і подальших скликань пропонується допустити до розподілу депутатських мандатів списки кандидатів, що здолали п’ятивідсотковий бар’єр.

Про необхідність зниження бар’єру проходження партій у Держдуму з нинішніх 7% до 5% або навіть 3% говорив президент РФ Дмитро Медведєв - зокрема, в інтерв’ю газеті The Financial Times, опублікованому 20 червня.

За його словами, він "хотів би, аби у парламенті, в Державній думі, був представлений весь політичний спектр". Ініціативу Медведєва підтримали усі думські фракції.

Тим часом, наприкінці вересня делегати другого з’їзду російської Партії народної свободи За Росію без свавілля і корупції, яку очолюють Михайло Касьянов, Борис Нємцов  і Володимир Рижков, оголосили майбутні вибори у Держдуму РФ нечесними і невільними.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь