Переключиться на мобильную версию

Ультиматум на $500 млн: Росія відповіла Казахстану на обмеження запусків ракет з Байконура

У відповідь на обмеження запусків ракет з Байконура Міністерство закордонних справ Росії висунуло Казахстану ультиматум. Якщо влада Казахстану не перегляне своє рішення, РФ погрожує припинити співпрацю за всіма спільними проектами у галузі запуску космічних апаратів, пише газета Известия.
У 2013 році кількість стартів Протон-М скорочується до 12
У 2013 році кількість стартів Протон-М скорочується до 12
АР

Список заходів МЗС РФ міститься в офіційному листі, скерованому міністерству закордонних справ Казахстану.

Влада Казахстану 28 грудня минулого року затвердила проект співпраці космодрому Байконур з російською стороною на 2013 рік. Згідно з документом, кількість стартів ракети-носія Протон-М скорочується до 12.

При цьому в 2012 році такий договір з Росією передбачав 14 подібних запусків. Крім того, як йдеться в документі, "старти космічних апаратів, що передбачають використання нового району падіння відокремлюваних частин ракет-носіїв типу Союз, можуть здійснюватися тільки після підписання та набуття чинності відповідного міжнародного договору".

"У сформованій ситуації Росія буде змушена переглянути свою позицію щодо доцільності продовження двосторонньої співпраці щодо спільних проектів, у тому числі за програмою "Дніпро", спільного проекту "Байтерек" з урахуванням планів щодо його переведення на ракету-носій "Зеніт" і низку інших" , - зазначено в тексті документа, який МЗС РФ спрямувало Казахстану.

На думку Міністерства закордонних справ, влада Казахстану, накладаючи обмеження на запуск російських ракет, прагне "обійти умови оренди комплексу Байконур".

Як повідомили Известиям в Роскосмосі, розірвання домовленостей щодо спільних з Байконуром проектів призведе до того, що замовникам доведеться повернути до 500 мільйонів доларів.

Комплекс Байконур, в який входить космодром і однойменне місто, Росія орендує у Казахстану з 1994 до 2050 року. Щорічно Росія витрачає на експлуатацію космодрому близько 5 мільярдів рублів.

На період оренди місто Байконур перебуває в юрисдикції РФ і має статус міста федерального значення.

У грудні 2012 року глава Казкосмосу Талгат Мусабаєв заявив про те, що Казахстан планує вивести комплекс Байконур з-під російської оренди та повернути однойменне місто під юрисдикцію Казахстану.

Ця заява викликала невдоволення російської сторони, проте пізніше глава МЗС Казахстану Ерлан Ідрісов пояснив, що республіка не збирається закривати співпрацю з Росією в галузі космосу, а має намір і далі розвивати комплекс спільно з російською стороною.

Эта же новость на Корреспондент
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь