Переключиться на мобильную версию

ВЗГЛЯД: Всіх у відставку

Оголосити недовіру українському уряду хоче Партія регіонів. Найбільша опозиційна сила в понеділок внесла у Верховну Раду проект резолюції про висловлення вотуму недовіри Кабінету Юлії Тимошенко за авантюрний підхід до вирішення газових питань. Між тим кер.
Кінця-краю немає
Кінця-краю немає
static.24.ua

Свята закінчилися, і українські політики зі свіжими силами повернулися кожен у свій окоп. Як відомо, останнім часом Секретаріат Президента згадав про свої безпосередні обов'язки і знову почав звинувачувати Юлію Тимошенко в самопіарі на трагедії в Євпаторії і неактивній позиції в переговорах щодо газу. Більше того, Банкова заявляла, що Москва ініціювала газову кризу в інтересах Тимошенко. Опозиція поза настільки захоплюючими суперечками залишатися не збирається.

Лідер фракції Партії регіонів Віктор Янукович, втім, зізнався, що не знає, які ще політичні сили згодні підтримати відставку уряду Тимошенко. «Як тільки виникне це питання, хто буде підтримувати, ми побачимо, але ми й отримаємо відповідь, хто не буде підтримувати, хто, таким чином, несе відповідальність за стан справ в країні», - пояснив він журналістам. 

При цьому, на його переконання, прем'єр-міністр повинна відповідати за ситуацію, яка склалася з газом, не сама, а на пару з Президентом Віктором Ющенком. «Я вже неодноразово говорив, що ми не розрізняємо владу і вважаємо, що сьогодні і Президент, і прем'єр-міністр разом повинні визнати свої помилки і подати у відставку. Ми віримо в те, що це повинно відбутися чим швидше, тим краще. І ми впевнені в тому, що це треба робити», - відрізав він. 

Реакція самої Тимошенко була блискавичною. «Як би там не тріпали уряд, ми будемо дуже чітко йти тим шляхом, який ми намітили. І крок за кроком, я думаю, і політики заспокояться - припиняться ці всі собачі і котячі бої, почнеться нормальна конструктивна робота. Я тільки на це працюю. І хочу так зробити, щоб криза все-таки політиків об'єднала. Тому що це неможливо, просто ні в які рамки не входить», - заявила вона в понеділок в Євпаторії на зустрічі з постраждалими від вибуху будинку 24 грудня. 

Там же вона постаралася прояснити, що ж все-таки підписала Україна з Росією та Євросоюзом. До речі, текст цього документа, як з'ясувала газета ВЗГЛЯД, немає ні в НАК Нафтогаз України, ні на офіційному урядовому порталі. Там останній документ датований 29 грудня.

Отже, прем'єр-міністр України заявляє, що Україна ще в ніч на 11 січня підписала протокол про моніторинг транзиту газу, під яким раніше поставили підписи представники Росії та Єврокомісії. Тоді ж була підписана і скандальна декларація уряду України. 

«Є два різні документи. Протокол - тристоронній, який підписаний Єврокомісією, Україною і Росією. І є декларація, яку оголосив уряд України. Вона підписана в односторонньому порядку ... і є документом України. Ці два документи з самого початку були юридично не пов'язані, і саме тому ми ще раз підтверджуємо, що Україна підписала протокол того ж змісту, який був спочатку підписаний, і нічого там не мінялося », - повідомила Тимошенко. 

Відповідаючи на запитання, що ж було підписано сьогодні, прем'єр сказала: «Нічого, там просто дооформлялись документи». 

На жаль для Януковича, спікер Верховної Ради Володимир Литвин вважає відставку Кабінету Міністрів Юлії Тимошенко справою нереальною. Про це він заявив після ради в понеділок. 

«Якщо йти за законом про Кабінет Міністрів, то треба вносити питання про відповідальність Кабміну, треба давати 10 днів на підготовку, потім заслуховувати відповідну інформацію. Я думаю, що це буде політична постановка питання, але рішення прийняти, навіть якщо дотримуватися закону про Кабмін, це просто нереально », - сказав він.

При цьому, на переконання Литвина, газове питання потрібно розглядати в комплексі. «Треба розібратися, скільки у нас газових свердловин, скільки добувають газу, кому вони (свердловини) належать, хто отримує відповідну вигоду, а не просто намагатися прокричати про частину цього питання», - підкреслив спікер. І додав, що ВР надішле запрошення Президенту Ющенку для участі у пленарному засіданні у вівторок. А також припустив, що на цьому засіданні може бути проведене голосування про створення слідчої комісії щодо розслідування ситуації в газовій сфері. 

Нагадаємо, що це вже далеко не перша спроба регіоналів відправити уряд Тимошенко у відставку. Так, в липні 2008 року постанова про недовіру уряду, ініційована ПР, не була підтримана Верховною Радою. Тоді за постанову проголосували 174 депутати - всі регіонали і двоє з блоку Наша Україна - Народна самооборона, проти ж висловилися 32 депутати з 256 зареєстрованих (для ухвалення рішення необхідно 226 голосів). 

Тодішній спікер Ради Арсеній Яценюк попередив, що це політичне голосування, він не проводитиме його повторно, навіть якщо цього вимагатимуть депутати (через кілька місяців голосуванням в Раді відправили у відставку самого Яценюка).Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь