Переключиться на мобильную версию

США оголосили готовність захищати свої інтереси в Арктиці

Адміністрація Джорджа Буша оприлюднила директиву з національної безпеки про "регіональну політику в Арктиці", в якій наголошується, що США готові забезпечити захист у регіоні таких своїх інтересів, як ПРО, стратегічне стримування та морська присутність.
США захищають свої арктичні інтереси
США захищають свої арктичні інтереси
migranov.ru

"Сполучені Штати мають широкі та основоположні інтереси національної безпеки в регіоні Арктики і готові діяти незалежно або спільно з іншими державами для захисту цих інтересів", говориться в директиві.

Серед інтересів США в документі зазначено наступне: ПРО і раннє попередження, розгортання морських і повітряних систем для стратегічної доставки повітрям, стратегічне стримування, морська присутність, морські операції з безпеки, а також забезпечення свободи навігації та прольоту повітряного простору.

Директиву президент США підписав ще 9 січня, а оприлюднено її Білим домом у понеділок, 12 січня. У документі зазначається, що "США мають також основні інтереси внутрішньої безпеки в запобіганні терористичних нападів і недопущення кримінальних або ворожих актів, які могли б збільшити вразливість США для тероризму в арктичному регіоні".

Підкреслюючи, що "людська активність в Арктиці зростає і за прогнозами зросте ще більше у майбутньому", президентська директива містить висновок, що "це вимагає від США забезпечити більш активну і впливову національну присутність для захисту своїх арктичних інтересів і для демонстрації морської могутності по всьому регіону ".

Згідно із директивою Білий дім доручає міністру оборони, держсекретарю та міністру внутрішньої безпеки США "створити, при необхідності, більш значні можливості та потенціал для захисту повітряних, наземних і морських кордонів США в регіоні Арктики". Також наголошується необхідність "зберегти глобальну мобільність військових і цивільних суден США в усьому арктичному регіоні" і "забезпечити суверенну морську присутність США в Арктиці для підтримки важливих інтересів США".

Нагадаємо, у липні 2008 року в американському Конгресі зазначали, що США значно поступаються Росії в "арктичних перегонах", і американська адміністрація повинна терміново скорегувати свої підходи до освоєння Арктики. Як повідомлялося, військово-морський флот Росії вперше після розпаду СРСР відновив присутність бойових кораблів Північного флоту в арктичних районах, в тому числі поблизу Шпіцбергена.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь