Переключиться на мобильную версию

Безлади в Ризі тривають

Незважаючи на зусилля поліції, безлади в центрі латвійської столиці тривають.


Про це повідомив у вівторок, 13 січня, представник латвійської поліції.
Близько 22:00 (за київським часом) поліції вдалося блокувати квартал навколо сейму та очистити Домську площу. Поліція витіснила натовп на вулицю Вальню та до Порохової вежі, однак зупинити безлади поки не вдається.

Юрба скандує "геть сейм" і кидає в поліцейських камені та пляшки.
Під час акції протесту були розгромлені кілька магазинів. Декілька поліцейських отримали поранення. У будівлі сейму були вибиті вікна.

Як заявила член комісії сейму з національної безпеки, екс-міністр оборони республіки Лінда Мурніеце, прем'єр-міністр Латвії Іварс Годманіс через безлади в будівлі сейму (парламенту) республіки повинен подати у відставку і виїхати з країни, оскільки саме його уряд довів народ до такого стану.

Також Мурніеце зазначила, що погромів у країні не було із часів здобуття незалежності в 1991 році.

На її думку, відповідальність за те, що сталося уряд повинне взяти на себе.

Крім того, організатори мітингу на Домській площі в Ризі, що закликають президента Латвії Валдіса Затлерса розпустити сейм, попереджають про подальші акції, а лідер профспілок Петеріс Крігерс не виключає можливості страйків працівників через невиплату зарплат.

Лідер опозиційного Суспільства для іншої політики Артіс Пабрікс, звертаючись до учасників мітингу, закликав їх активно виступати за свої права та вимагати від державних діячів більше чесності.

На думку керівництва країни, безлади в будівлі сейму були сплановані заздалегідь. У цей момент правоохоронні органи Риги займаються пошуком осіб, причетних до організації безладів.

В акції протесту на Домській площі в Ризі брали участь приблизно 10000 чоловік.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь