Переключиться на мобильную версию

Греція заборонила США перевозити через її територію зброю для Ізраїлю

Пентагон відмовився від постачань боєприпасів в Ізраїль через протести Греції, з порту якої повинно було відправитися судно з вантажем військового призначення.
Пентагон відмовився від постачань боєприпасів в Ізраїль
Пентагон відмовився від постачань боєприпасів в Ізраїль
АР

Про це повідомило у вівторок, 13 січня, AFP, посилаючись на офіційного представника оборонного відомства США.

За словами представника, угоду про транспортування боєприпасів із США до Греції було досягнуто ще влітку 2008 року - до початку операції в секторі Газа. У ізраїльський порт Ашдод військовий вантаж планувалося доставити через порт Астакос в Греції. Боєприпаси повинні були прибути до Ізраїлю до кінця січня 2009 року.

12 січня інформагентства із посиланням на Пентагон повідомили, що США вирішили відмовитися від постачань боєприпасів в Ізраїль "через неможливість забезпечити належний рівень безпеки в умовах проведення військової операції в Газі".

Однак, 13 січня офіційний представник Пентагону назвав іншу причину відмови від постачань військового вантажу в Ізраїль. За словами представника, Афіни висловили невдоволення тим, що ця партія боєприпасів перевантажуватиметься на їхній території. Пентагон розробляє план доставки боєприпасів до Ізраїлю за іншим маршрутом, додавши, що поки не може назвати навіть приблизні терміни відправлення цього вантажу в Ізраїль.

Раніше повідомлялося, що міністерство оборони США планує зафрахтувати цивільне судно для транспортування зброї з Греції в Ізраїль. Американське оборонне відомство планувало зафрахтувати судно, здатне підняти на борт 325 стандартних 20-футових контейнерів. Вантаж, який потрібно перевезти, в тендері позначено як "боєприпаси".

Крім того, Ізраїль, який зараз проводить військову операцію Литий свинець в секторі Газа, підготувався до можливості відкриття другого фронту на півночі країни.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь