Переключиться на мобильную версию

Ъ: Російський газ прийшов у Раду

Криза у відносинах із Москвою викликала нові потрясіння в Києві, пише російський КоммерсантЪ.
Янукович: Сьогодні від влади почути правду практично неможливо
Янукович: Сьогодні від влади почути правду практично неможливо
АР

Верховна рада зібралася вчора на першому в новому році засіданні, яке повністю присвячено російсько-українській газовій війні. Найбільша фракція Партії регіонів вимагала відставки прем'єра Юлії Тимошенко і початку процедури імпічменту Президента Ющенка. Створена за рішенням ради комісія повинна з'ясувати, чому Україна не змогла домовитися з Росією. Крім того, в оточенні Віктора Ющенка заявили, що кампанія щодо його зміщення інспірована Москвою, що прагне "отримати контроль над українською газотранспортною системою і врятувати Газпром від банкрутства".

Рішення провести екстрене засідання ради у зв'язку з російсько-українською газовою війною було ухвалено в понеділок на погоджувальній раді фракцій. Для участі в засіданні запрошено Президента Ющенка, прем'єра Тимошенко, а також керівництво Нафтогазу України. Однак, Віктор Ющенко в парламенті так і не з'явився, а присутні на засіданні Юлія Тимошенко, члени її кабінету та голова Нафтогазу України Олег Дубина вирішили зберігати мовчання.

Сьогодні від влади почути правду практично неможливо. Сьогодні вони бояться подивитися в очі народу, але так продовжуватиметься недовго. Скоро настане праведний суд – Янукович

У підсумку офіційну позицію Києва щодо газового конфлікту з Москвою виклав міністр палива та енергетики України Юрій Продан. Головна думка його доповіді зводилася до того, що переговори з Москвою "було призупинено через неконструктивну позицію російської сторони, що запропонувала ціну на газ у $ 250, не змінюючи ціну на транзит газу".

Таке пояснення викликало обурення лідера Партії регіонів Віктора Януковича. За його словами, доповідь міністра Продана "виглядає як лепет". "Сьогодні від влади почути правду практично неможливо. Сьогодні вони бояться подивитися в очі народу, але так продовжуватиметься недовго. Незабаром настане праведний суд", - пообіцяв Віктор Янукович.

"Помаранчева" влада перетворила відносини з Російською Федерацією на джерело підвищеної напруги не лише в регіонах Східної Європи, але і всього континенту в цілому. Її авантюри, непрофесіоналізм і безвідповідальність завдали колосальної шкоди міжнародному авторитету України", - продовжував давній опонент Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко.

Янукович: "Помаранчева" влада перетворила відносини з Російською Федерацією на джерело підвищеної напруги не лише в регіонах Східної Європи, але і всього континенту в цілому. Її авантюри, непрофесіоналізм і безвідповідальність завдали колосальної шкоди міжнародному авторитету України

Виходом із ситуації "заради порятунку країни, заради нинішнього і майбутнього поколінь українського народу", на думку Віктора Януковича, повинні стати "негайна відставка діючого кабінету міністрів і початок процедури імпічменту Президента".

За підсумками вчорашнього засідання рада прийняла рішення створити тимчасову слідчу комісію, покликану виявити всі обставини розриву угоди з Москвою і його дійових осіб. "Ми повинні знати, хто це робив і за чиєю командою, з якою метою", - пояснив Ъ спікер Верховної Ради Володимир Литвин. Очолила комісію, яка працюватиме приблизно два місяці, депутат Інна Богословська (Партія регіонів), одна із найбільш непримиренних критиків Президента Ющенка і прем'єра Тимошенко.

Примітно, що на своєму вчорашньому засіданні Рада також відмовилася прийняти проект постанови, який запропоновано депутатом від фракції пропрезидентського блоку Наша Україна - Народна самооборона В'ячеславом Кириленком. У проекті пропонувалося схвалити дії Президента і уряду в ході переговорів з представниками РФ і ЄС стосовно питань постачань газу в Україну і його транзиту. При цьому відповідальність за зрив постачань газу в Україну і в інші європейські країни покладалася на російську сторону. У зв'язку з цим в документі пропонувалося засудити недружні заяви і дії російських посадових осіб та "вважати неприпустимим застосування торгівлі енергоносіями для політичного шантажу у міждержавних відносинах".

На тлі генерального наступу проти "помаранчевих", що розгортається в Раді, в Секретаріаті Президента Ющенка заявили про нову атаку на українську незалежність, яку почато із Москви

За даний проект проголосували 105 депутатів при необхідних 226. Крім того, рада не прийняла звернення до Федеральних зборів Росії (відповідний проект постанови підтримали лише 168 депутатів).

Водночас, на тлі генерального наступу проти "помаранчевих", що  розгортається в Раді, в Секретаріаті Президента Ющенка заявили про нову атаку на українську незалежність, яку почато з Москви. "Російські чиновники направили всі ресурси на політичний фронт газової війни. Йдеться, насамперед, про відсторонення від посади Віктора Ющенка, який блокує сценарій здачі національної енергетичної безпеки", - зазначив заступник глави Секретаріату Президента Ющенка Андрій Кислинський.

За його словами, серед цілей цієї війни - "порятунок Газпрому від банкрутства" та "здобуття контролю над українською газовою трубою". При цьому Андрій Кислинський повторив давню тезу Віктора Ющенка про таємну змову Москви із прем'єром Тимошенко, вказавши на те, що "інтереси Кремля і Тимошенко в прагненні усунути від посади Президента і реалізувати сценарій колонізації України співпадають".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь