Переключиться на мобильную версию

РГ: Рада підключилась

Українські депутати хочуть з'ясувати, хто, як і чому торгує газом, пише Павло Дульман у сьогоднішньому номері Российской газеты.
Рада газує
Рада газує
АР

У вівторок на першому в новому році засіданні Верховної ради опозиція поставила газове питання ребром і вимагала відставки уряду Юлії Тимошенко. А також домагалася процедури імпічменту президента Віктора Ющенка.

Віктор Ющенко постати перед депутатами відмовився - учора вранці він був зайнятий на деякій важливій нараді. Про це оголосив колегам спікер Ради Володимир Литвин і запропонував поважати президентську зайнятість.

Юлія Тимошенко і всі міністри, навпаки, з’явилися за першим покликом. Однак, від повноцінного звіту про стан справ в газово-енергетичній сфері вони відмовилися, делегувавши для "надання вичерпної інформації" міністра палива та енергетики Юрія Продана. Той розповів депутатам про те, що в підземних сховищах знаходиться 17 мільярдів кубометрів газу і цей газ, по-перше, не вкрадений, а по-друге, повністю належить Україні, що гідно всіляких похвал і дозволить українському народу з оптимізмом дивитися в майбутнє. Юлія Тимошенко з урядової ложі згідно кивала в такт тез Продана. Їй подобалися слова міністра.

Після того, як представники Блоку Юлії Тимошенко (БЮТ) і вже незрозуміло ким контрольовані депутати Нашої України - Народної Самооборони (НУНС) поставили міністру декілька питань з антиросійським підтекстом і самі отримали можливість звинуватити у всьому сусідів, до розмови нарешті підключилась опозиція.

Так, екс-міністр палива і енергетики, депутат від Партії регіонів Юрій Бойко запитав, чому в 2008 році газ, що купує Україна у Газпрому за 179,5 доларів (цю ціну отримав ще уряд Віктора Януковича), внутрішнім споживачам продавався за 313 доларів. "Де маржа, і звідки тоді взялися борги перед Газпромом?" - запитав Бойко. Але чіткої відповіді, крім запевнень, що фінансова звітність НАК Нафтогаз доступна і все робилося за правилами внутрішнього ринку, не отримав. Тоді Бойко заявив, що якщо "помаранчевим" не вдасться домовитися про ціну менше 200 доларів за тисячу кубометрів, то це буде зрадою національних інтересів.

Віктор Янукович, піднявшись на трибуну, в першу чергу висловив надію, що "помаранчева" зима 2009 року буде останньою в історії, що всі слова уряду і міністра Продана персонально - "це лепет". Члени проурядової коаліції намагалися його перекричати. Тимошенко та її депутати не приховували іронічних усмішок. Але Янукович продовжував говорити про заводи, які закриваються, про холодні школи, корумпованість, некомпетентність і авантюри діючої влади, про те, що ця влада ховається від народу, побоюючись відповідальності.

Сміх і посмішки в залі припинилися після того, як Янукович озвучив вимоги партії: звіт уряду про стан справ у газовій сфері (із неминучою згодом відставкою), створення слідчої комісії з можливим зловживанням у газовій сфері та початок процедури імпічменту Президента

Сміх і посмішки в залі припинилися після того, як Янукович озвучив вимоги партії: звіт уряду про стан справ у газовій сфері (із неминучою згодом відставкою), створення слідчої комісії з можливим зловживанням у газовій сфері та початок процедури імпічменту Президента. При цьому він додав, що якби не позиція комуністів, які відмовилися голосувати за відставку Тимошенко влітку, то багатьох нещасть можна було б уникнути і як слід підготуватися до кризи.

Тему зловживань влади розвинув лідер комуністів Петро Симоненко, вимагаючи розпочати процедуру імпічменту Ющенка і розслідувати в кримінальному порядку питання про зниклу маржу Нафтогазу.

Однак, до питання імпічменту справа так і не дійшла. Щодо теми газу депутати прийняли всього одну постанову - про створення комісії для розслідування функціонування української ГТС і забезпечення українських споживачів газом. Словом, газова інтрига в українському парламенті тільки зав'язується. Перший звіт комісії призначено на 6 лютого.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь