Переключиться на мобильную версию

Freedom House знову визнав Росію країною без свободи

Міжнародні правозахисники з організації Freedom House на підставі останніх подій прийшли до висновку, що Росія стала ще більш невільною країною у порівнянні з минулим роком, пише у сьогоднішньому номері газета КоммерсантЪ.
Американська правозахисна організація оголосила щорічну доповідь
Американська правозахисна організація оголосила щорічну доповідь
freedomhouse.org

У щорічній доповіді американської правозахисної організації Freedom House про стан громадянських і політичних свобод у світі Росія правозахисниками віднесена до категорії країн без свободи поряд з Іраном, Китаєм, Венесуелою, Узбекистаном і Лівією.

Дотримання політичних прав у Росії у Freedom House оцінили в шість балів (вища оцінка - один бал, гірша - сім балів), а за станом громадянських свобод РФ отримала п'ять балів. Причому в одному з регіонів країни, Чечні, політичні права і громадянські свободи оцінені в сім балів - на рівні Північної Кореї, Туркменії і Сомалі.

Такі ж оцінки Freedom House виставила Росії і в доповіді за підсумками 2007 року, однак цього разу в графі Поточне положення в таблиці країн у Росії вказана тенденція до погіршення ситуації.

Тенденцій до поліпшення ситуації зі свободами в Росії автори доповіді не бачать. Наприклад, в області цивільних свобод їхнє особливе занепокоєння викликав прийнятий у грудні 2008 року закон, який обмежить доступ присяжних до справ про тероризм, державну зраду, шпигунство.

У додатку до доповіді "карті свободи" країн Східної Європи і колишнього СРСР "невільних" поряд з Росією є лише Азербайджан, Білорусь і колишні радянські республіки в Середній Азії (крім "частково вільної" Киргизії).

Визнана Росією Південна Осетія в області політичних і громадянських свобод віднесена до "гірших з гірших" поряд з Еритреєю та Західною Сахарою. Грузія названа "частково вільною країною", Україна - "вільною". США отримали від Freedom House вищі бали. Всього з 193 країн "вільними" названі 89, "частково вільними" - 62, "невільними" - 42 держави.

Нагадаємо, у листопаді Freedom House включила Росію до списку з 12 країн, у яких "авторитарні режими намагаються послабити громадянське суспільство".

А в червні Freedom House підготувала чергову доповідь, у якій проаналізувала ситуацію з демократією та правами людини в Росії. Доповідь, як звичайно, жорстко розкритикувала владу РФ за недотримання принципів демократії і обмеження громадянських свобод.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь