Переключиться на мобильную версию

Ъ: Росія слідом за США представить свою стратегію освоєння Арктики

Рада безпеки РФ розробила нову стратегію освоєння Арктики, пише в середу газета КоммерсантЪ.
Росія готова співпрацювати з іншими країнами в освоєнні Арктики
Росія готова співпрацювати з іншими країнами в освоєнні Арктики
fondpolus.ru

Документ було затверджено ще 17 грудня 2008 року, однак оприлюднити нову стратегію планується в кінці січня 2009 року.

Представник МЗС РФ, знайомий з текстом документа, повідомив, що в ньому міститься положення про співпрацю Росії з іншими арктичними країнами в освоєнні Північного Льодовитого океану. Водночас, один з депутатів Держдуми заявив КоммерсантЪ, що основний зміст нової стратегії полягає в тому, що Росія не має наміру нікому віддавати Арктику.

Росія раніше оголосила про плани подати в ООН заявку на збільшення свого континентального шельфу. Обґрунтуванням для такого прохання повинні стати результати проведених в Арктиці досліджень, згідно з якими хребет Ломоносова і підняття Менделєєва є продовженням континентального шельфу Росії.

У вересні 2008 року президент Росії Дмитро Медведєв на засіданні Ради безпеки РФ заявив, що "наше перше і фундаментальне завдання - перетворити Арктику в ресурсну базу Росії 21-го століття". Він також закликав в найкоротші терміни оформити зовнішню межу континентального шельфу Росії в Арктиці.

Як повідомлялося вчора, адміністрація Джорджа Буша оприлюднила директиву з національної безпеки про "регіональну політику в Арктиці", в якій наголошується, що США готові забезпечити захист у регіоні таких своїх інтересів, як ПРО, стратегічне стримування та морську присутність.

Нагадаємо, у липні 2008 року в американському Конгресі зазначали, що США значно поступаються Росії в "арктичній гонитві", і американська адміністрація повинна терміново скорегувати свої підходи до освоєння Арктики. Як повідомлялося, військово-морський флот Росії вперше після розпаду СРСР відновив присутність бойових кораблів Північного флоту в арктичних районах, в тому числі поблизу Шпіцбергена.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь