Переключиться на мобильную версию

Після акцій протесту президент Латвії не виключає розпуску сейму

У латвійську конституцію потрібно внести поправки, щоб жителі країни могли ініціювати розпуск сейму, заявив президент країни Валдіс Затлерс. В іншому випадку він готовий сам ініціювати референдум про розпуск парламенту.
Президент Латвії Валдіс Затлерс не виключає розпуску сейму
Президент Латвії Валдіс Затлерс не виключає розпуску сейму
novonews.lv

За словами глави держави, якщо до 31 березня цього року не буде прийнято такі поправки, в Латвії може бути проведено референдум. Учасники голосування вирішать, чи потрібно розпускати законодавчий орган країни.

Валдіс Затлерс зазначив, що якщо протягом найближчих тижнів прем'єр-міністр країни Іварс Годманіс не надасть чітку модель з реорганізації уряду, слід серйозно подумати про розширення правлячої коаліції. На його думку, уряду потрібні професіонали, а не впливові члени окремих партій.

Водночас, на середу, 14 січня, призначено екстрене засідання латвійського уряду у зв'язку із заворушеннями біля будівлі парламенту. Прем'єр-міністр Іварс Годманіс уже заявив, що учасників масових заворушень буде суворо покарано. Крім того, за його словами, надалі акції протесту на території Старої Риги буде заборонено. Він також зазначив, що поліція під час мітингу діяла адекватно ситуації і будь-які звинувачення на її адресу відхиляються.

Нагадаємо, 13 січня мирний мітинг у Ризі переріс у масові заворушення. Демонстранти вимагали від президента країни розпустити сейм та ініціювати нові парламентські вибори. В результаті поліція затримала 106 осіб.

Латвія нині переживає сильний економічний спад. Щоб пом'якшити наслідки кризи, уряд розробив план стабілізації економіки, що передбачає скорочення витрат всіх державних установ на 15%, а також заморожування зарплат бюджетникам.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь