Переключиться на мобильную версию

Венесуела розірвала дипломатичні відносини з Ізраїлем

Венесуела розірвала дипломатичні відносини з Ізраїлем на знак протесту проти початку ними військової операції в секторі Газа. Про це повідомляє у четвер агентство Франс Прес із посиланням на заяву уряду країни.

Як йдеться в заяві, республіка Венесуела в рамках свого бачення миру на планеті, на знак солідарності і поваги людських прав і свобод вирішила остаточно розірвати дипломатичні відносини з Ізраїлем.

За словами офіційного Каракаса, "таке рішення прийнято у зв'язку із жорстоким переслідуванням палестинського народу, проведеного ізраїльською владою".

Керівництво Венесуели також дало вказівки своїм представникам в ООН спільно з іншими державами зайняти більш жорстку позицію і вимагати від Ради Безпеки прийняття термінових заходів, щоб зупинити вторгнення Ізраїлю на палестинські території, говориться в офіційній заяві МЗС Венесуели.

Раніше в середу стало відомо про те, що відносини з Ізраїлем розірвала Болівія. Президент Болівії Ево Моралес у своєму виступі назвав дії Ізраїлю "тяжким злочином проти людства".

Як повідомлялося, 7 січня МЗС Венесуели вимагало від ізраїльського посла покинути країну на знак протесту проти дій Ізраїлю в секторі Газа. Заяву написано після того, як президент Венесуели Уго Чавес виступив із критикою стосовно дій Ізраїлю в секторі Газа. Крім посла Ізраїлю в Венесуелі Шломо Коена Каракас покинуть і деякі інші співробітники дипмісії.

У відповідь Ізраїль оголосив про висилку венесуельського посла. Після цього Венесуела зробила спробу зберегти двосторонні дипломатичні відносини з Ізраїлем і почала переговори про пошуки тимчасового повіреного в справах Ізраїлю в Венесуелі. За даними ізраїльських ЗМІ, офіційний Каракас не зацікавлений в остаточному розриві відносин.

Армія оборони Ізраїлю почала операцію Литий свинець 27 грудня 2008 року.

Число палестинців, які загинули в секторі Газа в результаті ізраїльської військової операції, перевищило тисячу осіб. Точне число жертв станом на 14 січня склало 1010 осіб, включаючи 315 дітей і 95 жінок. Із ізраїльської сторони за час операції загинуло 13 осіб, у тому числі десять військовослужбовців.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь