Переключиться на мобильную версию

Le Figaro: Газова криза в Європі: хто справжній винуватець?

Європа не повинна розплачуватися за плачевні наслідки помилкових дій українців, пише в одному із останніх номерів газети Le Figaro Тьєррі Мар'яні.

Іноді доводиться повторювати прості істини... Повторюваний конфлікт між Україною і Росією, який щороку, і зараз теж загрожує постачанню Європи газом, причому в той самий момент, коли на нас обрушилася хвиля жорстокого холоду, якого давно не було, викликано однією-єдиною причиною: відмовою України виплатити Росії свою заборгованість і хитрощі, до яких вдається Київ, щоб уникнути виконання своїх зобов'язань.

Адже мова йде саме про це: протягом всього конфлікту Україна намагалася чинити тиск на Європу, щоб зробити її зброєю в своїй фінансовій суперечці з Газпромом і не виплачувати 1 мільярд доларів - частину з тих 3 мільярдів, що потрібно було перерахувати російській стороні до 31 грудня 2008 року.

На початку кризи український президент кидав заспокійливі заяви і стверджував, що російський газ, який призначено Європі, обов'язково поставлятиметься транзитом по українській території, незалежно від того, як розвиватиметься конфлікт з Москвою. Ми побачили, чого варті його обіцянки, коли Газпром 1 січня прийняв рішення припинити постачання газу в Україну: українці і це зобов'язання не виконали, російський газ, що йде транзитом до Європи, одразу ж став пропадати, і у Газпрому не залишилося іншого вибору, як перекрити експортні вентилі.

Це використання Європи українським урядом в своїх цілях є тим більш суперечливим кроком, що з кожним днем стає все більш очевидно: Київ не один місяць грає з вогнем в основному через внутрішньополітичні причини і через суперництво у вищих ешелонах влади. Президент України надав повну свободу дій Нафтогазу і не перешкоджав, коли той припинив переговори, а також постійно блокував посередницькі ініціативи свого прем'єр-міністра ... Ющенко навіть спробував в останній момент додати в угоду, яку досягнуто між Росією і Україною при посередництві Європи, пункт, який зняв би з українців всю відповідальність за кризу.

Європа не повинна розплачуватися за плачевні наслідки помилкових дій українців ... Європейці стали жертвами шантажу України, її нездатності інтегруватися в глобальну ринкову економіку і досягти політичної зрілості

Європа не повинна розплачуватися за плачевні наслідки помилкових дій українців. Однак саме це і сталося, оскільки останнім часом кількість газу, що їй поставляється, суттєво скоротилася - Росія була змушена скоротити обсяги експорту через небажання України виконувати свої зобов'язання і її спроб відібрати для власного споживання газ, який призначено Європі. Європейці стали жертвами шантажу України, її нездатності інтегруватися в глобальну ринкову економіку і досягти політичної зрілості.

Подібна ситуація не могла тривати. Відправлення європейських спостерігачів на Україну для відстеження рівня тиску в газопроводі і транзиту газу стало необхідним кроком для досягнення угоди та нормалізації ситуації, хоча в довгостроковій перспективі цю міру навряд чи можна вважати достатньою. Нам, європейцям, вже зараз потрібно задуматися про майбутнє.

Стосовно нашого постачання нам необхідно почати працювати над диверсифікацією маршрутів транзиту російського газу до Європи, прикладом тут може служити російсько-німецький проект будівництва газопроводу, що проходить по дну Балтійського моря, чи проект Євросоюзу, метою якого є транспортування газу з Азербайджану і / або Казахстану через Туреччину і Балкани.

У політичному плані ця криза підкреслює нагальну потребу у посиленні партнерства між Європою і Росією, яка необхідна для підтримання рівноваги на нашому континенті. Україна може і повинна зайняти своє місце в цьому партнерстві. Однак їй необхідно усвідомити, що це залежатиме тільки від неї самої, їй необхідно знову знайти здатність прислухатися до доводів розуму і добитися встановлення в країні політичної та економічної стабільності.

Тьєррі Мар'яні - депутат французького парламенту від партії Союз за народний рух, віце-президент франко-російської парламентської комісії
Переклад: inosmi.ru

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь