Переключиться на мобильную версию

Глава МЗС Британії визнав війну Заходу із тероризмом помилковою

Міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібенд вважає, що обрана після терактів 11 вересня 2001 року західними країнами стратегія "війни із терором" була помилковою та принесла більше шкоди, ніж користі.
Мілібенд: Тероризм не ідеологія, а тактика
Мілібенд: Тероризм не ідеологія, а тактика
lenta.ru

Обраний Заходом курс виявився контрпродуктивним, оскільки він дав розрізненим раніше терористичним групам в усьому світі ґрунт для об'єднання своїх зусиль у боротьбі зі спільним ворогом, передає слова міністра британська газета The Gardian.

Тероризм не ідеологія, а тактика, зазначив Мілібенд. Спрощуючи суть численних конфліктів та проводячи просту чорно-білу лінію протистояння між "добром" і "злом", між "помірними" і "екстремістами", Захід грає на руку терористам, оскільки формує образ спільного ворога і дає ґрунт для спільних дій групам, чиї інтереси насправді мають мало спільного.

За словами Мілібенда, війна із терором не може привести до успіху ще й тому, що закладений у її концепції пріоритет застосування сили проти тероризму не може вирішити всього комплексу проблем безпеки та громадянського миру. Британський дипломат навів як прекрасний приклад військову операцію країн коаліції в Іраку.

Мілібенд вважає, що єдиним шляхом боротьби із терористами є верховенство закону. У цьому полягає урок Гуантанамо, підкреслив він.

Як зазначає видання, це перший випадок, коли високопоставлений чиновник головного союзника США відкрито критикує обрану адміністрацією Джорджа Буша стратегію боротьби з тероризмом.

Водночас, обраний президент США Барак Обама в одній зі своїх промов заявив, що США використовують всю свою військову і дипломатичну міць для боротьби із загрозою тероризму.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь