Переключиться на мобильную версию

Главу МЗС Білорусі можуть вперше за два роки пустити в Брюссель

Чехія, яка головує в ЄС, - вперше після введення в 2006 році візових обмежень для білоруських офіційних осіб - має намір запросити голову МЗС Білорусі Сергія Мартинова на зустріч із главами МЗС країн-членів ЄС у Брюссель.
Глава МЗС Білорусі може відвідати Брюссель
Глава МЗС Білорусі може відвідати Брюссель
liquimoly.ru

Візит може відбутися в рамках планового засідання ради 26 січня, повідомило у четвер, 15 січня, джерело в чеському головуванні ЄС. В якості першого кроку на шляху "розморожування" відносин з Євросоюзом Мартинов у жовтні 2008 року провів у Люксембурзі зустріч із "трійкою" ЄС.

Сьогодні на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі обговорюватимуться відносини Євросоюзу з Білоруссю. Зокрема, ЄС має намір підключити Білорусь до своєї нової програми - Східне партнерство, яку націлено на зближення з Азербайджаном, Вірменією, Грузією, Молдовою та Україною за умови, що Мінськ погодиться із вимогами ЄС стосовно демократизації білоруського суспільства.

Нагадаємо, у квітні 2006 року ЄС заборонив в'їзд на територію цієї регіональної організації президентові Олександру Лукашенку і ще 30 білоруським чиновникам, а в травні того ж року розширив цей список до 36 функціонерів вищої ланки, а також оголосив про заморожування їхніх будь-яких фінансових авуарів.

У жовтні 2008 року після парламентських виборів Європейський союз зняв санкції із керівництва Білорусі, які забороняли посадовим особам в'їжджати на територію ЄС "з метою сприяння процесу демократичних перетворень в республіці". Це рішення втратить силу в разі переслідування опозиції або якщо Мінськ визнає незалежність Абхазії і Південної Осетії.

Раніше білоруські ЗМІ повідомили, що Олександра Лукашенка можуть запросити у 2009 році на один із самітів Євросоюзу в Брюсселі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь