Переключиться на мобильную версию

ХАМАС назвав умови перемир'я з Ізраїлем

ХАМАС погодиться на поновлюване припинення вогню протягом року в секторі Газа за умови виведення усіх військ Ізраїлю із цього району протягом тижня та негайного відкриття кордонів.


Про це повідомило в четвер, 15 січня, агентство Рейтер з посиланням на заяву представників палестинського руху єгипетській стороні, що висунула на розгляд план з врегулювання палестинсько-ізраїльського конфлікту.

Таким чином, палестинська сторона знову підтвердила свою згоду прийняти єгипетську ініціативу за основу майбутнього перемир'я, але поставила чіткі умови для цього.

Тепер Єгипет має намір чекати більш конкретної відповіді Ізраїлю на свою пропозицію.

Тим часом, як повідомили в четвер увечері ізраїльському інформагентству Ynet неназвані джерела в палестинських структурах, Ізраїль і ХАМАС досягли домовленості про двотижневе перемир'я. За їхніми відомостями, воно повинне набути чинності протягом 72 годин починаючи з вечора 15 січня.

Однією з умов домовленості є згода обох сторін на присутність у зоні конфлікту міжнародних спостерігачів. Окрім того, Ізраїль і ХАМАС нібито домовилися і з питання незаконних поставок зброї в сектор Газа, а також про зняття блокади сектора Газа, відкриття КПП і обговорення термінів виведення ізраїльських військ із зони конфлікту.

Подробиці всіх цих домовленостей невідомі, однак Ynet вдалося з'ясувати, що Ізраїль нібито вимагає повного припинення терористичної діяльності як від ХАМАС, так і від інших палестинських рухів. Окрім цього, Ізраїль представить список з п'яти тисяч чоловік, яким буде заборонено перетинати кордон сектора Газа з Єгиптом через КПП Рафіах.

Як зазначає агентство, якщо за обговорений для перемир'я термін урегулювати всі питання не вдасться, висока ймовірність того, що воєнні дії відновлять.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь